Motto tygodnia: Ele-mele-dudki, dudki-ele-mele, zastrajkują nauczyciele.

ico-1
numer 29/2018
Autor:

Podczas konferencji prasowej poświęconej programowi „Dostępność plus” dziennikarze zapytali Morawieckiego młodszego o jego opinię na temat uległości prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Rosji na spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem w Helsinkach. „A gdzie on był taki uległy, ten pan prezydent Trump, bo ja tego nie widziałem” – odpowiedział Morawiecki. Człowieku, to idź do lekarza od oczu!

 

Po szczycie w Helsinkach były Macierewicz powiedział w pisowskiej Telewizji Republika: „Donald Trump ustawia figury i pionki, by zadać cios”. Były Macierewicz powinien się udać do zupełnie innego lekarza…

 

Zgromadzenie prawników uważających się za Trybunał Konstytucyjny wydało orzeczenie o prawie łaski Prezydenta RP. Duda, który ułaskawił Kamińskiego i innych, skazanych nieprawomocnym wyrokiem za nadużycie władzy, miał prawo ich ułaskawić, albowiem prezydentowi wolno ułaskawiać ludzi na każdym etapie postępowania prowadzonego w ich sprawie – orzekło zgromadzenie prawników, czym obraziło nie tylko prawo, ale także zwykłą logikę. „A gdzie ono tak obraziło, to zgromadzenie prawników, bo ja tego nie widziałem” – powinien był powiedzieć Morawiecki, ale tak nie powiedział, bo pewnie już był po wizycie u lekarza od oczu.

 

Ci pisowscy politycy i propisowscy publicyści, u których ułaskawienie Kamińskiego przez Dudę wzbudziło odrobinę wstydu, próbują tłumaczyć, że łaska Dudy nastąpiła wskutek „abolicji indywidualnej”. Takie pojęcie w polskim prawie nie istnieje; na użytek Dudy wymyślił je 2,5 roku temu Andrzej Bałaban, profesor nauk prawnych, były rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.