Motto tygodnia: Rozumie to już każdy muł – afera w KNF-ie pociągnie PiS w dół.

ico-1
numer 27/2018
Autor:

Przyjdzie czy nie przyjdzie do pracy pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf? Świat wstrzymał oddech. Przyszła. Świat odetchnął.

 

Gersorf jeszcze jest czy już nie jest pierwszą prezes SN? Przyprezydencki Mucha uważa, że nie jest, bo podpisana przez Dudę ustawa przeniosła ją w stan spoczynku, czyli na emeryturę. Broniąca praworządności opozycja oraz sama Gersdorf uważają, że zgodnie z konstytucją jest i będzie pierwszą prezes do roku 2020, gdy minie jej 6-letnia kadencja. Większość obywateli, zajęta ubieganiem się o 300-złotowy prezent od rządu na początek roku szkolnego, ma to gdzieś.

 

Zanim Gersdorf przyszła do pracy, spotkała się z Dudą. Po tym spotkaniu pierwsza prezes wyznaczyła na swojego ZAstępcę sędziego Józefa Iwulskiego, prezesa Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych SN. Duda tego samego Iwulskiego wyznaczył na NAstępcę Gersdorfowej, powierzając mu obowiązki pierwszego prezesa SN. O co kaman?

 

Sędzia Iwulski ma 66 lat, jest zatem starszy od sędzi Gersdorf, czyli zgodnie z niekonstytucyjną ustawą podpisaną przez Dudę powinien przejść w stan spoczynku. W dodatku nie poprosił prezydenta o możliwość dalszego orzekania w SN, tylko uznał, że taką możliwość daje mu konstytucja. Duda powinien go więc pogonić, gdzie pieprz rośnie, ale nie pogonił. Czyżby kaman o to, że Duda dogadał się z Gersdorfową przeciwko Kaczyńskiemu?

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Kaczor robi z wymiarem sprawiedliwosci to co NSDAP. W latach 35-45 działal w niemczech Volksgericht – sąd ludowy. jak ktos gadal zle o Hitlerze , a zwykly sad wymierzal lagodną karę lub umazal sprawe, delikwent trafial do sądu ludowwgo, gdzie czesto otrzymywal wyrok smierci. Heil Kaczor, und die katolische Kirche in Republik ?? Polen.