Motto tygodnia: Pytania Dudy to horrendum – będzie gówno, a nie referendum!

ico-1
numer 24/2017
Autor:

Wielki sukces dyplomatyczny! Urzędnicy Dudy (Łapiński, Szczerski) i Szydło (Waszczykowski) cieszą się jak dzieci, że do powstającej z kolan Polski przyleci najgorszy w historii Stanów Zjednoczonych prezydent – Donald Trump. Przyleci 5 lipca wieczorem, prześpi się i odleci nazajutrz po południu.

 

Wielki sukces kadrowy! Zgodnie z zapowiedzią Sadurska odeszła z posadki szefowej Kancelarii Prezydenta i objęła posadzisko członka zarządu w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń SA. Na posadkę szefowej swojej kancelarii Duda przyjął Szymańską, dotychczasową wiceprezeskę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, radną PiS w sejmiku zachodniopomorskim, która trzy razy kandydowała do Sejmu i trzy razy suweren jej nie wybrał. Ale Duda ją wybrał.

 

Wielki sukces sportowy! Polska wygrała z Rumunią w meczu eliminacyjnym do finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które za rok odbędą się w Rosji. Pisowcy usiłują to zwycięstwo podpiąć do „dobrej zmiany”, ale eksperci studzą te zamiary. Duda, Szydło, Bańka (minister sportu)! Ręce precz od Lewandowskiego! Wam niech wystarczą Trump i Szymańska.

 

Wielki sukces Błaszczaka! Podczas miesięcznicy smoleńskiej nr 86 policja wyniosła siedzących na trotuarze uczestników kontrmanifestacji urządzonej przez Obywateli RP. Dziewięćdziesięciu jeden obywatelom ma być postawiony zarzut „złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego”, a jednemu (Władysławowi Frasyniukowi) – „naruszenia nietykalności cielesnej policjanta”. Frasyniuk – chyba zasadnie – sądzi, że Kaczyński mu odpuści, aby nie zrobić z niego męczennika.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.