Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 23/2019
Autor:

Kaczyński, Duda i Morawiecki zrekonstruowali rząd. Nazwisk nowych ministrów nie warto zapamiętywać, ponieważ będą rządzić tylko do jesieni, gdy powstanie kolejny pisowski rząd – bo chyba nikt już nie wierzy w wyborczy sukces Koalicji Obywatelskiej alias Europejskiej.

 

Nie wierzy w ten sukces przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Po jego przemówieniu na Długim Targu w Gdańsku spodziewano się powołania nowego, opartego na samorządowcach, ruchu politycznego, lecz Tusk ogłosił tylko, że opozycja ma szansę uzyskać większość w Senacie. Oraz dał kilka rad, z których najcenniejsza jest taka, żeby się nie załamywać.

 

Po przemówieniu Tuska odezwali się komentatorzy. Opozycyjni chcą wierzyć, że zapowiedział powrót do krajowej polityki i na pewno będzie kandydatem na prezydenta. Prorządowi przypominają, że przed eurowyborami Tusk też przemawiał i co? Kicha.

 

Polskie Stronnictwo Ludowe chce opuścić zjednoczoną opozycję i utworzyć chadecką Koalicję Polską. To albo bluff, który ma wzmocnić pozycję ludowców w negocjacjach przedwyborczych, albo krok w kierunku zbliżenia z PiS-em, albo – co najmniej prawdopodobne – samobójstwo polityczne.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.