Motto tygodnia: Ele-mele-dudki, dudki-ele-mele, zastrajkują nauczyciele.

ico-1
numer 20/2018
Autor:

Komisja Europejska nie wycofa się ani nie zawiesi procedury określonej w art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej – stwierdził po rozmowach z pisowskim rządem Frans Timmermans, wiceprzewodniczący KE. Komisja nadal ma zastrzeżenia do przestrzegania praworządności w Polsce, zwłaszcza do tzw. reform systemu sądownictwa. Czyli – jak powiedział jeden z polityków totalnej opozycji – europejski wróbel nie dał się nabrać na pisowskie plewy.

 

Już miesiąc protestują w Sejmie opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Pisowska władza nie chce im przyznać 500-złotowego dodatku, mydląc niepełnosprawnym oczy pomocą rzeczową. Obydwie strony – władza i opiekunowie – nie zamierzają ustąpić, chociaż pisowcy powoli tracą nerwy. „Wszystkie postulaty, z którymi protestujący przyszli do Sejmu, zostały zrealizowane, więc najwyższa pora, żeby osoby, które przebywają w Sejmie, poszły do domów” – groźnie powiedział marszałek Senatu Karczewski. Stronę protestujących trzymają autorytety świeckie i kościelne: Anna Dymna, Janina Ochojska, Wanda Traczyk-Stawka, siostra Małgorzata Chmielewska, biskup Tadeusz Pieronek.

 

Totalna opozycja i antyrządowe media żądają od pisowskich ministrów, którzy dostawali tzw. premie, czyli drugie pensje, żeby pokazali przelewy na dowód tego, że przekazali pieniądze w darowiźnie na Caritas. Tak zapowiedział prezes, a tym, którzy tego nie zrobią, zagroził niewpisaniem ich nazwisk na listy wyborcze zjednoczonej prawicy. W ramach „wielkiego zwracania” niektórzy ministrowie pokazali przelewy, a niektórzy nie. Popieramy tych drugich; jakim prawem dziennikarze grzebią im w portfelach?! Niech grzebie prezes, gdy wyleczy kolano.

 

Jeśli już jesteśmy przy grzebaniu… Przy proteście bliskich i w obecności dziesiątków policjantów oraz żandarmów wojskowych pisowscy prokuratorzy na cmentarzu w Gdańsku dokonali ekshumacji zwłok Arkadiusza Rybickiego, który zginął pod Smoleńskiem. „Miejmy nadzieję, że dzień osądu tych barbarzyńskich praktyk nie przyjdzie późno” – powiedział przyjaciel Rybickiego Aleksander Hall. Niedawno Paweł Deresz, protestujący przeciwko ekshumacji zwłok żony, Jolanty Szymanek-Deresz, napisał na Facebooku: „Mam nadzieję, że zobaczę Ziobrę przed Trybunałem Stanu”. Szanowni Panowie, Wy wiecie i my wiemy, czyją matką jest nadzieja. My mamy nadzieję, że powtórzycie te słowa, gdy pisowcy stracą władzę.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • PO jest tak samo full of shit jak PiSsi. Kurwa kurwie…

  • Można sobie zawsze pomarzyć. Ja mam takie marzenie, żeby Suski dostał gołą dupą w pysk. Publicznie, na jednym z głównych placów Radomia. przynajmniej ci od stand up-u odpuściliby sobie na chwilę żarty z Radomia.

  • Nie no, pogwizdało Was – od kiedy to NIE pisze z wielką powagą o autorytetach kościelnych? Chyba to taki żart?

  • Kiedyś Urban napierdalał równo i sprawiedliwie we wszystkie bez wektorów politycznie nastawionych. Jeśli Urban chce włączyć się do chóru walących w jedną stronę, to ja ma od tego TVN i kolegę Michnika. Urban jako Gazeta Wyborcza bis mnie nie kręci.

    • Pisuary sa bardzo wdziecznym temate do walenia, poza tym tak sie pieknie podkladaja, ze pewnie tematow ma Urban, az zbyt wiele. W PiSie musi byc jakis konkurs, kto piekniej sie rozjebie przed kamerami, a tak zwana opozycja jest po prostu mdla i nie pokazuje nic ciekawego.