Motto tygodnia: Gwałt, rety, co się dzieje? Prąd drożeje? Nie drożeje.

ico-1
Autor:

Największe emocje budzi dymisja Macierewicza. Co z nim teraz zrobić? – martwi się opozycja. Jak go „zagospodarować”? – pyta partia rządząca. Założy nową partię? Zostanie marszałkiem Sejmu? Wicemarszałkiem? A może wyemigruje do Rosji, gdzie w cieniu Kremla napisze książkę o związkach Tomasza Piątka z kalabryjską mafią?

 

Posłanka Pawłowicz uznała, że za rekonstrukcją rządu stoją „służby i lewactwo”, a red. Sakiewicz zapowiedział, iż za to, że Duda doprowadził do odejścia Macierewicza, nie będzie głosował za reelekcją Dudy, zresztą być może PiS wystawi nowego kandydata na prezydenta, a będzie nim obecny premier Morawiecki.

 

Szumowski, nowy minister zdrowia, jest kardiologiem, a 3 lata temu podpisał „Deklarację wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej”, co oznacza, że jest radykalnym przeciwnikiem prawa Polek do aborcji, antykoncepcji innej niż „naturalna” oraz procedury in vitro. Wróży to, że tabletki „dzień po” nie tylko nadal będą sprzedawane na receptę, ale ich cena wzrośnie przynajmniej dwukrotnie.

 

Komentatorzy zauważyli, że podczas uroczystości powoływania nowych ministrów nie było prezesa. Może był na uroczystości odwoływania starych ministrów? Stwierdzić tego nie sposób, bo Duda zdymisjonowanym ministrom wręczył odwołania ukradkiem i bez obecności kamer telewizyjnych.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Macierewicz pominął jeszcze jedną prawdopodobną przyczynę katastrofy smoleńskiej.,A prawdopodobnie zawinił pracownik sprzątający płytę lotniska. Podczas startu pył z płyty lotniska dostał się do silnika i spowodował jego zatarcie