Motto tygodnia: Kto obchodzi, mocne niech przyjmie życzenia wielkanocne.

ico-1
numer 19/2018
Autor:

90 procent badanych Polaków chce, żeby pisowski rząd przyznał opiekunom dorosłych osób z niepełnosprawnością dodatek w wysokości 500 zł miesięcznie. Pisowski rząd nie chce przyznać tych pieniędzy, a mimo to partia rządząca nie traci popularności. Niech socjologowie i psychologowie społeczni będą tak uprzejmi i wytłumaczą, o co kaman.

 

Wygląda na to, że pisowski rząd chce opiekunów osób z niepełnosprawnością wziąć na przeczekanie. Kto się pierwszy znudzi – protestujący od trzech tygodni w Sejmie czy opinia publiczna?

 

Jedna z bardziej znanych posłanek Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że odchodzi z partii. „Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki” – napisała posłanka na Twitterze, co znaczy, że oczekuje propozycji.

 

W odpowiedzi na interpelację posła Truskolaskiego z Nowoczesnej Błaszczakowe Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało, że Szydło, gdy było premierem, 77 razy latało wojskowymi samolotami z Warszawy do domu i z powrotem. O weekendowych podróżach Szydły pisaliśmy w „NIE” rok temu piórem red. Michała Marszała, ale wtedy ani opozycja, ani pies z kulawą nogą się tym nie zainteresowały. Szydło latało głównie wojskową CASĄ, co podatników – według rachunków Truskolaskiego – mogło kosztować taką kasę, że łeb spada: 2,6 mln zł.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • powinnismy byc jej wdzieczni ze nie latala co tydzien,a przeciez mogla, bo wtedy by kosztowalo znacznie wiecej…

  • Za to mniej wiecej co dwa tygodnie. Rok ma ich 52. Przy szydelkowaniu Polsce przez dwa lata i 3 miesiace to tak mniej wiecej wychodzi.

 • Takie wyliczanie, ze premier latal samolotem do pracy jest po prostu cheap.
  Putin pare dni temu tez otrzymal nowa limuzyne, a Trumpowi buduja nowy samolot na zamowienie. To maja byc problemy?
  Czepcie sie czegos powazniejszego.
  Na przyklad demaskujcie VAT, jako danine nalozona na masy pracujace. To dopiero jest obciazenie, a nie 2,6 mln / liczbe podatnikow.
  A w ogole to w waszych publikacjach brakuje klasowego spojrzenia na rzeczywistosc.

 • Ciesz się narodzie kochany, ze taki mastodont nie musiał latać samolotem Hercules C-130. Biedna CASA wznosiła się ustakiem siły i tylko dzięki modlitwom premierowego syna, otrzymywała się w powietrzu.

 • ktoś twierdził, że krowy nie latają ?

 • W dowód poparcia niepełnosprawnych, upośledzeni obniżyli sobie (i innym) pensje a niedorozwinięci oddają nagrody.