Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 16/2019
Autor:

Pożar w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Paryżu wyzwolił w Polsce specyficznie polskie reakcje. Świętoszki głoszą, że to kara za grzechy ludzkości – za odejście od Boga itp. Ci, którzy mają się za wolnomyślicieli i w zasadzie w Boga nie wierzą, twierdzą, że ogień był karą za grzechy kleru – za pedofilię itp. Nieliczni trzeźwi uważają, że to był wypadek – podobnie jak 9 lat temu pod Smoleńskiem.

 

Strajkowali nauczyciele. Odgrywający rolę premiera Morawiecki młodszy rychło w czas zapowiedział zwołanie oświatowego okrągłego stołu – po świętach. Supernegocjatorka Szydło ogłosiła, że rząd może dać belfrom tyle, ile napisano w porozumieniu zawartym z nauczycielską „Solidarnością” – i ani grosza więcej. Związek Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych i strajkujący nauczyciele mówią, że to za mało. Mimo dość sztywnych stanowisk jeszcze przed świętami obydwie strony wróciły do rozmów.

 

Mimo strajku odbyły się egzaminy końcowe ósmoklasistów – podobnie jak tydzień temu egzaminy gimnazjalistów. – Matury też się odbędą – zaklina się Zalewska, minister edukacji, która po kilku dniach nieobecności wyszła z szafy i błysnęła śnieżnobiałym uśmiechem. – No, nie wiem… – odpowiada przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz i się nie uśmiecha.

 

Następny numer „NIE” ukaże się w piątek 26 kwietnia. Będzie podwójny: dwa razy grubszy, dwa razy lepszy, ale też dwa razy droższy. Do czytania przez całą majówkę.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • a tzw. boga nie ma i nie było tak po co kościoły i kler…..pytam po co a nikt nie ma odwagi odpowiedzieć TUTAJ.Czego się w Polsce boicie???????