Motto tygodnia: Ele-mele-dudki, dudki-ele-mele, zastrajkują nauczyciele.

ico-1
numer 11/2019
Autor:

Na świecie był to tydzień trzeciego nieudanego głosowania w brytyjskim parlamencie w sprawie brexitu, a w Wolsce tydzień Suskiego, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów (Morawieckiemu młodszemu gratulujemy takiego intelektualisty). Suski najpierw podpierdolił tablicę z „Układem Kaczyńskiego”, wystawioną w Sejmie przez Platformę Obywatelską, a potem powiedział, że nauczyciele zarabiają prawie tyle, co posłowie.

 

Suski wkurwił nauczycieli, którzy w referendum ogłoszonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego głosują właśnie za strajkiem podczas egzaminów dla uczniów gimnazjum i podstawówek. Szczególnie wkurwili się dotychczas raczej bierni nauczyciele z „Solidarności”, którzy rozpoczęli protest okupacyjny w siedzibie Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie. Żądają podwyżek: w tym i przyszłym roku po 15 proc., razem ok. 1000 zł na głowę. Po fiasku rozmów z minister edukacji Zalewską lider oświatowej „Solidarności” Ryszard Proksa wziął śpiwór i pojechał do Krakowa się położyć.

 

Jesteśmy dziwnie spokojnie, że Morawiecki dogada się z belframi i strajku nie będzie. Jeśli jednak nie, to rząd na czas egzaminów przygotowuje plan B: ściągnie nauczycieli przebywających na emeryturze oraz zapłaci łamistrajkom. Jeżeli autorem planu B jest Suski, to nic z tego nie wyjdzie.

 

W Etiopii spadł samolot – Boeing 737 Max 8. Wzorem innych linii lotniczych polski przewoźnik narodowy PLL LOT uziemił wszystkie boeingi tego typu, które ma, czyli 5. Wolacy, przesiądźcie się do pociągów.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.