Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 06/2019
Autor:

Trwa serial „Gazety Wyborczej” zatytułowany „Taśmy Kaczyńskiego”. W nagranych wypowiedziach prezesa, jego krewnych i znajomych opozycja widzi bezprawie, a władza niewinność i uczciwość. Odpowiedź na najważniejsze pytanie – jak widzi to suweren? – padnie w wyborach, najpierw majowych do Europarlamentu, a następnie październikowych do Sejmu i Senatu.

 

W Warszawie odbyła się konwencja założycielska Wiosny, partii Roberta Biedronia, która w szeregi zarówno władzy, jak i opozycji wprowadziła pewną nerwowość. Najbardziej zaciśnięte pośladki wydaje się mieć Platforma Obywatelska; politycy tej partii nie ustalili wspólnej taktyki wobec Wiosny, nie wiedzą zatem, czy rzucać groźby, składać prośby czy wyrażać pobłażanie. Dominuje pobłażanie.

 

Gdyby dziś odbyły się wybory do Sejmu, Zjednoczona Prawica dostałaby 29 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 20, a Wiosna 14 proc. Do parlamentu weszłyby jeszcze 4 ugrupowania: Kukiz ’15 (7 proc.), SLD (6), PSL i partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego (po 5 proc.). Badała Kantar Millward Brown dla TVN 24. PiS wyraża ostrożną radość z prowadzenia w rankingu, a Platforma z przewagi partii antypisowskich nad pisowskimi.

 

Ta sama pracownia badań społecznych zapytała, czy Kaczyński powinien prowadzić rozmowy biznesowo-deweloperskie. 65 procent Polaków odpowiedziało, że nie powinien.

 

Zawiadomione przez Platformę i partię Razem Centralne Biuro Antykorupcyjne odmówiło ponownej analizy oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego. Po co analizować? Przecież wiadomo, że prezes był, jest i do śmierci będzie czysty jak łza – niezależnie od wartości (nie)zbudowanych przez niego wieżowców.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.