Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

Autor
Marian Śrut

Szambo na głowę PiS

numer 43/2015

Gdy islamista wypróżni się do polskiej kloaki, czeka nas pandemia.

Na szczęście na straży narodowego szamba stoi Jarosław Kaczyński, polityk uważnie wsłuchujący się w głos Polaków, nie tylko modlących się z Radiem Maryja, ale także defekujących. A zwykli Polacy z niewielkich miejscowości, starannie omijanych przez pendolino i pozbawionych kanalizacji, podczas wybebeszania się powiedzieli mu: „Zbawco, ratuj ojczyznę przed zatracaniem!”. Prezes zareagował natychmiast, ogłaszając, że muzułmańscy uchodźcy przywloką do Rzeczpospolitej cholerę, dezynterię, pasożyty, pierwotniaki i wiele innych plag. Czyli: nie będzie Arab srał nam w twarz. I jak zwykle trafił w sedno. Polska ma bowiem wystarczający problem z rodzimym stolcem.

Dyrektywa unijna z 1991 r. nakazuje, aby 100 proc. gospodarstw domowych w każdym kraju członkowskim miało wodę z wodociągów, a ścieki – w tym produkty przemiany materii – odprowadzało do sieci kanalizacyjnej wyposażonej w oczyszczalnię. Mimo sceptycyzmu PiS Polska w 2004 r. wstąpiła do UE i tym samym wymóg ten obowiązuje również nas.

Komisja Europejska, znając zamiłowanie Polaków do tradycji przodków, chętnie wypróżniających się w sławojkach i za stodołami, dała nam czas do końca 2015 r. na dostosowanie rzeczywistości do przepisu. Ale rzeczywistość skrzeczy. Żeby spełnić warunek unijny, musielibyśmy wybudować 150 tys. km sieci kanalizacyjnej. Już przed rokiem istniało uzasadnione podejrzenie, że nie damy rady, albowiem w ciągu 20-letniego członkostwa w Unii wzbogaciliśmy się raptem o 50 tys. km, trudno było więc oczekiwać, że w rok machniemy setkę. Dziś wiadomo ponad wszelką wątpliwość – na realizację unijnej dyrektywy nie ma szans. Do szamb wciąż odprowadza odchody 40 procent mieszkańców wsi; w niektórych rejonach to istna epidemia, bo, jak szacuje Ministerstwo Środowiska, w Małopolsce i na Podkarpaciu do kanalizacji podłączonych jest raptem 20 proc. gmin.

Do końca bieżącego roku powinniśmy być krajem wolnym od szamb, lecz nie będziemy.

całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.