Motto tygodnia: Matko Boska! Prezydentem nie będzie Zdanowska?

Prawdopodobny rozwój sytuacji w stosunkach polsko-niemieckich i polsko-ukraińskich:

 1. Polski rząd uzna postawę rządu Niemiec za lekceważącą i odwoła swojego ambasadora.
 2. Kanclerz Angela Merkel zaczynie swoje wystąpienie telewizyjne słowami: „Polen, macht euch nicht zum Narren” („Polacy, nie wygłupiajcie się”), po czym dostanie ataku serca wskutek ataku śmiechu.
 3. Wykorzystując żałobę po śmierci pani kanclerz, na wniosek ministra Macierewicza prezydent Duda wyda rozkaz wysłania na zachodnią granicę doborowych jednostek szybkiego reagowania. Na widok polskiej armii uzbrojonej w zepsute niemieckie czołgi i pozbawionej śmigłowców oraz generałów dowódca obrony cywilnej Brandenburgii dostanie ataku śmiechu, który doprowadzi go do śmierci w efekcie ataku kolki żołądkowej.
 4. Polski rząd uzna postawę rządu Ukrainy za wrogą i odwoła swojego ambasadora.
 5. Prezydent Poroszenko na rekonesans nad granicę z Polską przerzuci z Donbasu ochotników z batalionu „Azow”. Z uwagi na to, że polskie jednostki doborowe będą się znajdowały na granicy polsko-niemieckiej, naprzeciw Ukraińców staną Wojska Obrony Terytorialnej. To z kolei wzbudzi atak śmiechu dowódcy „Azowa” Andrija Biłeckiego, który w ciężkim stanie zostanie odwieziony do lazaretu.
 6. Fragment sejmowego przemówienia ministra Waszczykowskiego: „Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest humor… chciałem powiedzieć honor”.
 7. W reakcji na sytuację w Europie prezydent Donald Trump napisze na Twitterze: „Jeśli Polacy nadal będą się wygłupiali, zabijemy ich ogniem i śmiechem” („fire and laughter”).
 8. Polscy żołnierze masowo poddadzą się niemieckiej obronie cywilnej i zbratają się z ludnością cywilną. Z oświadczenia dowódcy mjr. Jana Kowalskiego: „Kilka pokoleń Polaków marzyło o kolejnym rozbiorze. Z radością oddajemy się w niewolę i pod zarząd Republiki Federalnej Niemiec”.
 9. Prezydenta Putina tak rozbawi sytuacja na pograniczu polsko-ukraińskim, że obieca zwrócić Ukrainie Donbas, jeśli Ukraina wkroczy do Polski. Co się stanie przy zaciekłym oporze żołnierzy z WOT. Zaciekły opór to oddanie siedmiuset czterdziestu trzech wystrzałów z broni myśliwskiej i automatycznej, wszystkie chybione.
 10. Polski rząd postanowi ewakuować się do Rumunii. Premier Szydło podczas wiecu w Przemyślu: „Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie światowych elit. Nie damy się zaszantażować i nie ulegniemy poprawności politycznej. Dziś odjeżdżamy, ale jeszcze tu wrócimy”. Odpowiedzą jej pusty śmiech, wrogie pomruki i okrzyki: „Jedźcie sami! Jedźcie sami!”.
 11. W Genewie dojdzie do konferencji w sprawie Polski. Pod egidą ONZ przedstawiciele Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Ukrainy postanowią o „wprowadzeniu na terenie dawnej Polski tymczasowego zarządu międzynarodowego w celu przywrócenia wolności i demokracji”.
 12. Hotel w Bukareszcie. Złożony wirusem, leżący w łóżku były prezes Kaczyński powie smutno: „Cały świat się z nas śmieje”. Były wicemarszałek byłego Sejmu Brudziński jeszcze smutniej doda: „Komuniści i złodzieje”.

 

PRZEMYSŁAW ĆWIKLIŃSKI

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.