Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

Poza tym w numerze 48/2018

– „Fortuna braci Obajtków”: Jeden jest prezesem Orlenu, a drugi leśnikiem. Obaj mają smykałkę do robienia kasy. Tadeusz Jasiński i Waldemar Kuchanny opisują Obajtkowe sposoby zdobywania wielkiego szmalu.

– „Cmoknij rząd w pompę”: Druga publikacja Jasińskiego – o tym, dlaczego benzyna w Polsce kosztuje aż tak dużo.

– „Ktoś zepsuł powietrze”: Przed szczytem klimatycznym w Katowicach Andrzej Rozenek pisze o książce, w której troje autorów wieszczą ekologiczną apokalipsę.

– „Zawód skarżypyta”: Skarga nadzwyczajna jest jednym z filarów właśnie znowelizowanej ustawy o Sądzie Najwyższym. Miała być szansą dla ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości. Maciej Mikołajczyk pisze, dlaczego nie jest.

– „Lewica Żydem się zachwyca”: Kto i dlaczego posądza lidera brytyjskiej Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna o antysemityzm? Odpowiada Agnieszka Wołk-Łaniewska.

– „Kaczyński śmieszy USA”: Prezes PiS był bohaterem satyrycznego programu telewizyjnego. Właściwie był bohaterkiem – za to, że jest dyktatorkiem.

– „Macica z gorącym kartoflem”: Jeszcze raz Mikołajczyk – o podkarpackich ultraantyskrobankowcach.

– „Liturgia lizania węża”: Jeśli poskarżysz się na awanse gejów, zostaniesz skazany przez sąd. Jest tylko jeden warunek: gejami muszą być księża. Reportaż Joanny Skibniewskiej.

– „Smażone skrzydełka orląt”: Geneza, przebieg i konsekwencje wojny polsko-ukraińskiej 1918-19.

– „Formuła 100 mln”: Wojciech Mittelstaedt o Formule 1, Orlenie i Kubicy.

– Rubryki: „Listonosz doniósł”, „Blog wszystkich świętych” i dwudziesty szósty odcinek komiksu Ryszarda Dąbrowskiego z cyklu „Przygody Jarka Niezdarka”.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.