Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

Poza tym w numerze 44/2018

– „Dywizjon 00”: 47 polskich Migów-29 stoi w hangarach po tym, jak w lipcu rozbił się myśliwiec z bazy w Malborku. Kulisy zmniejszenia zdolności bojowej polskiego lotnictwa wojskowego opisuje Maciej Mikołajczyk.

– „Trzy drogi na lewo”: Andrzej Rozenek o najbliższej przyszłości wyborczej SLD. Łączyć się czy nie? – oto jest pytanie.

– „Jaruzelski wygrał wybory”: Monika Jaruzelska swój sukces wyborczy zawdzięcza ojcu i sobie. To bardzo dobrze – pisze Agnieszka Wołk-Łaniewska.

– „Partyzant dobrej zmiany”: Mateusz Cieślak o pewnym pisowcu, który chce wygrać wybory w drugiej turze, ukrywając przynależność partyjną.

– „Bakteria Kaczyńskiego (cd.)”: Pierwsza publikacja w polskiej prasie o szczepie bakterii o nazwie „New Delhi” ukazała się w „NIE”.

– „Macierewicz płaci za zamach”: W USA powstaje kreskówka o wypadku smoleńskim. A z Kazimierzem Nowaczykiem rozmawia Artur Kulikowski.

– „Korupcyjne chodzenie po pokoju”: Jak pomówić kandydata w wyborach i tym samym pozbawić go funkcji. Publikacja Joanny Skibniewskiej.

– „Francuska choroba dzieci”: Leki dla polskich dzieci chorych na SMA nie są refundowane przez NFZ. Ich rodzice emigrują więc do innych krajów Unii Europejskiej, gdzie dzieci mają szansę przeżyć – pisze Bożena Dunat.

– „Człowiek zapładnia rybę”: Również Dunat o doniosłym odkryciu naukowym, do którego doszło na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, czy o wielkim szalbierstwie.

– „Piękna i sztywna”: Łukasz Piotrowicz dziwi się reakcjom Polaków na zabójstwo 28-letniej łodzianki. Oraz opisuje ich emocje.

– „Przepis na »Przegląd«”: Lewicowy głos w Twoim domu.

– Fotokomiks: Papierosy tylko dla księży.

– „Wyklęci Ojcowie Niepodległości”: Sto lat temu Polskę na mapę Europy przywrócili nie tylko Piłsudski i Dmowski.

– „Cykliści bez Żydów”: Wojciech Mittelstaedt o upadku polskiego kolarstwa.

– Rubryki: „Listonosz doniósł”, „Blog wszystkich świętych” i dwudziesty drugi odcinek komiksu Ryszarda Dąbrowskiego z cyklu „Przygody Jarka Niezdarka”.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.