Motto tygodnia: Kto obchodzi, mocne niech przyjmie życzenia wielkanocne.

Poza tym w numerze 37/2018

– „Zaraza im. Patryka Jakiego”: Jeśli wiceminister sprawiedliwości jawnie popiera ruch antyszczepionkowców, to chyba nie jest zbyt mądry – zauważa Andrzej Sikorski.

– „Skutki esbeckiej ciąży”: Jak pewna dama, która urodziła dziecko, działała na rzecz totalitarnego państwa i dlatego rząd PiS odebrał jej część emerytury. Publikacja Andrzeja Rozenka.

– „Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim”: Rozmowa Michała Marszała o niszczeniu państwa prawa oraz o tym, czy da się to odwrócić.

– „Policja okrada Polskę”: Sąd skazał niewinnego policjanta, bo sąd bardziej uwierzył łapsowi z Biura Spraw Wewnętrznych niż zdrowemu rozsądkowi. Reportaż Joanny Skibniewskiej.

– „Polski morderca doskonały”: Policjant zabił żonę i tak nieudolnie zacierał ślady zbrodni, że musiał wpaść. Opowieść Tadeusza Jasińskiego.

– „»Solidarność« smrodząca”: Co jest największym przyjacielem związku zawodowego? Smog – odpowiada Maciej Mikołajczyk.

– „»Solidarność« świrująca”: Grzegorz Mitrenga o pisowskich związkowcach, którzy walczą z pisowskimi zarządcami spółek skarbu państwa.

– „Muzeum figur wioskowych”: Bożena Dunat rozmawia z emerytem, który Kaczyńskiego i Szydło uwięził w ogródku.

– „Cały naród buduje zabytki”: Jasiński o fenomenie kieleckiego dworca autobusowego.

– „Czerwoni od cegły”: Dunat o ludziach, którzy odbudowali Warszawę po tym, jak Niemcy i powstańcy warszawscy obrócili ją wniwecz.

– „Orzeł z czosnkiem na głowie”: Kto bardziej cierpiał podczas II wojny światowej – Żydzi czy Polacy? Ta licytacja jest bez sensu i służy tylko leczeniu polskich kompleksów.

– „Polska Rzeczpospolita Przemysłowa”: Nowa książka prof. Andrzeja Karpińskiego.

– „Narodowe bicie konia”: Andrzej Cieślak o roli szkapy w historii świata i Polski.

– „Lubieżnicy piłki”: Wojciech Mittelstaedt o tym, jak wygnać bandytów ze stadionów piłkarskich.

– Rubryki: „Listonosz doniósł”, „Blog wszystkich świętych” i piętnasty odcinek komiksu Ryszarda Dąbrowskiego z cyklu „Przygody Jarka Niezdarka”.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.