Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Platforma ma gronkowca

numer 35/2016

PO celowo utrzymywała w Warszawie chaos prawny umożliwiający dziką reprywatyzację.

1,5 roku temu, szykując się do startu w wyborach na prezydenta Warszawy, starałem się zrobić z reprywatyzacji motyw przewodni mojej kampanii. Krok po kroku na konferencjach prasowych przedstawiałem wszystkie tak dziś głośne przypadki nieuzasadnionych zwrotów i związanych z tym kontrowersyjnych decyzji stołecznego ratusza.

Gimnazjum przy Twardej 8/12, szkoła przy Drewnianej 8, kamienica przy Noakowskiego 16, kamienica przy Hożej 25, ogródek jordanowski przy Szarej itd. Było tego całkiem sporo – dziesiątki milionów złotych i mnóstwo ludzkiej krzywdy. W przygotowaniu konferencji i opracowaniu rzetelnych materiałów wskazujących na nieprawidłowości pomagali mi doświadczeni warszawscy samorządowcy: Jerzy Budzyn, Marcin Rzońca i Grzegorz Walkiewicz. Wszystko, o czym wówczas mówiliśmy, było świetnie udokumentowane, a wprawny szperacz internetowy odnajdzie zapis tych konferencji na YouTubie.

W ślad za konferencjami poszły interpelacje i zapytania. Niestety wszystko z marnym skutkiem; grabież stołecznych nieruchomości trwała w najlepsze, a rządzący Polską politycy PO byli ślepi i głusi na nasze wołania.

Wtedy postanowiłem sprawdzić rzeczywiste intencje Platformy. Na stronie internetowej warszawskiego ratusza, od blisko roku, w zakładce „Dla mieszkańców” spoczywał projekt ustawy rozwiązujący problem reprywatyzacji w Warszawie. Został on sporządzony na polecenie prezydent miasta przez jej prawników. Mało kto o tym wiedział, a po sprawdzeniu okazało się, że nikt z rządzącej partii nie ma zamiaru złożyć go w Sejmie. Ot, taki listek figowy, gdyby ktoś pytał, co w sprawie reprywatyzacji zrobiono. Ponieważ autorstwo aktów prawnych, zarówno tych uchwalonych, jak i projektowanych, nie podlega ochronie prawnej, złożyłem w Sejmie w imieniu Twojego Ruchu projekt ustawy reprywatyzacyjnej przygotowany przez Gronkiewicz-Waltz.

całość na łamach

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.