Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Nie mieszaj cipki z siusiakiem

numer 48/2016

Szkoła rozdzielna płciowo.

Środowiska katolickie wiedzą, że z chłopców bawiących się lalkami wyrastają pedały, a z dziewczynek w spodniach – aborcjonistki. O gender ks. Dariusz Oko może opowiadać bez przerwy: gender niszczy rodzinę, gender to wojna, gender jest gorszy od marksizmu i jest zagrożeniem dla człowieczeństwa.

Po wywaleniu gimnazjów przyszedł czas, żeby się zabrać i za to. Żeby się nowocześnie nazywało, ideę wycofywania się z koedukacji nazywa się edukacją spersonalizowaną. W założeniu ta personalizacja polega na rozdzieleniu nauki dziewczynek i chłopców.

Jak zwykle na początku katolicy powołują się na wzorce tradycyjne – na czasy gdy dziewczynki i chłopcy uczyli się oddzielnie. I co? I było dobrze! Na stronie portalu „Polonia Christiana” możemy przeczytać, że chłopcy i dziewczynki dojrzewają w różnym tempie – w sensie umysłowym, emocjonalnym i psychicznym. Do tego dochodzą różnice odmiennych predyspozycji intelektualnych kobiet i mężczyzn. Dziewczynki mniej chętnie i z mniejszym powodzeniem zabierają się do fizyki, matematyki, historii i WF, a chętniej do plastyki, muzyki i języków obcych. O czym ponoć można się przekonać w każdej szkole.

Dodatkowym argumentem jest rozróżnienie metod pedagogicznych najbardziej korzystnych dla obu płci. Uczennice łatwiej uczą się przez współdziałanie ze sobą lub z pedagogiem, są bardziej nastawione na pochwały i zdobywanie dobrych ocen. Motorem, który napędza chłopców, jest rywalizacja lub bunt wobec szkolnych autorytetów. Jak pisze Magdalena Żuraw, „konkurowanie z dziewczynami czy podlizywanie się nauczycielkom dla oceny uważane jest przez chłopców za kompromitujące”.

całość na łamach

Wasze komentarze 10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Samemu nie mogę to i drugiemu nie pozwolę-oto dewiza debili księży dewiantów w walce z z Ideą Gender które powinna być wzorcem do nasladowania gdyż powszechną jest wsród aniołów w niebie !

 • tak czytam i uważam, że osiusiaczeli 🙂

 • Zaczną od szkół, póżniej przyjdzie czas na oddzielne biesiadowanie, tańce, powrót do rozdzielnych miejsc w kościołach lub wręcz z nich wyrzucenie..Czy czegoś wam to nie przypomina???

 • W jakim tempie dojrzewała pani Jarosława za gnoja?

 • Jak się nie ma w życiu zasad to się zasad nie rozumie. Tęskno za kibucami i nieudanym rajem komunistycznym a teraz lewackim? Zawsze możecie sobie podjąć kolejną próbę ale nie na terytorium Polski.

  • No Tak-A Jak .Dostane od Sorosa 30 Srebrniköw .
   Zakopalem pod namiotem.
   Panda stöwké –
   Na kawalek linki???

  • Ty masz takie zasady, że jak nas anektują Chińczycy, to przejdziesz na buddyzm bez zmrużenia okiem. Prawaku.

 • ;;K……-,!!-Matké nam tutaj morrrrdujà ! ;-/
  A Ty nie grztmisz ,nie jedziesz,pozaröw nie gasisz??

 • Wraca moda na Jesien Sredniowiecza??
  Myslé ze powröt do poprzednich jedynynie slusznych przeszlych praktyk .
  Pozwoli nba dalsze i pelniejsze,
  Ubogacenie Naszych jedynie
  slusznych i Przenajsluszniejszych
  Maryja Bachöw,
  Wraz z wysypem przenajswiétrzych Felg,
  A jak te bachory nieswiéte,
  W koncu Ubogacim przez Rozdzielenie,
  To zygoty im na te Bruzdy-
  i W Amen!! 😉