Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

Jeszcze po kropelce

numer 27/2017

Baczność! Armia Antoniego Macierewicza ma na swoim wyposażeniu kroplę krwi J.P. 2, czyli najpotężniejszą broń defensywną o nadprzyrodzonej mocy!

Miały być śmigłowce Black Hawk, baterie antyrakietowe Wisła, okręty podwodne Orka, wyrzutnie rakietowe ziemia–ziemia Homar, a do tego supernowoczesna broń cybernetyczna. Miały być liczne i świetnie wyposażone Wojska Obrony Terytorialnej. Miało być prawie 60 mld zł (tylko w tym roku!) na realizację wszystkich obietnic składanych przez Macierewicza. Jak na razie nie ma nic. Nawet dwóch starych australijskich fregat, wycofanych z użytku przez tamtejszą marynarkę, które za 1,5 mld dolarów chciało odkupić Ministerstwo Obrony Narodowej.

Nie czekając na realizację obietnic szefa MON, żołnierze wzięli sprawy w swoje ręce. Wyjątkową inwencją wykazał się płk Szymon Lepiarz, dowódca elitarnej 10. Brygady Logistycznej w Opolu.

Opolscy wojacy cieszą się uznaniem sojuszników w NATO. Działają głównie poza granicami kraju. Uczestniczyli w misjach pokojowych, humanitarnych i stabilizacyjnych m.in. w Macedonii, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Afganistanie, Iraku, Kongu, Syrii, Pakistanie i Libanie. Dysponując cudowną bronią, będą budzić nie tylko zazdrość Amerykanów, Francuzów, Niemców i Brytyjczyków, ale również strach wśród Rosjan, zielonych ludzików, północnych Koreańczyków i bojowników Państwa Islamskiego.

W piątek 28 czerwca 2017 r., podczas uroczystej mszy żołnierze otrzymali kroplę krwi – relikwię św. Jana Pawła II.

* * *

Porucznikowi Piotrowi Płuciennikowi, oficerowi prasowemu 10. Brygady Logistycznej zadałem kilka pytań. Oto, co odpowiedział.

Skąd pochodzi relikwia?

„Relikwie zostały przekazane przez kardynała Stanisława Dziwisza”.

Czy relikwia jest prawdziwa? Czy jest na to stosowny dokument?

„Relikwia jest prawdziwa. Posiadamy odpowiedni dokument sygnowany własnoręcznym podpisem kardynała Stanisława Dziwisza”.

Gdzie relikwia jest przechowywana? W jaki sposób jest zabezpieczona? Ilu żołnierzy zabezpiecza relikwię?

„Relikwia jest przechowywana w Kaplicy Garnizonowej pw. św. Alberta Chmielowskiego w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu. Kaplica znajduje się na terenie kompleksu koszarowego, który objęty jest całodobową ochroną techniczną i osobową. Dokładniejszych informacji na temat ochrony obiektów wojskowych nie mogę udzielić”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • O Matko, do czego to może doprowadzić PATRONAT ministru Macierewiczu nad Polską Armią, kuervas, ja pierdykam !
    Chłopaki gen. Andersa, jak wystrzeliwali, podczas zdobywania Monte Cassino pociski artyleryjskie, to pisali na nich WESOŁEGO JAJKA ! Aż ruszam grdyką z ciekawości, jak wykorzystają tą relikwię żołnierze 10 Brygady Logistycznej z Opola ?!
    Hej -!

  • Polish jokes odzyskuja na jakosci i swiezosci, gdyz przez jakis czas sie trochu zatechly. Brawo PiSsia wolska za wielki wklad w swiatowe „poczucie humoru”.