Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

Faceci w czerni

numer 40/2018

Z punktu widzenia ateisty nieobcującego osobiście z kościelną trzodą, „Kler” jest filmem optymistycznym. Sugeruje bowiem, że katolicy wcale nie są cisi i pokornego serca, a ich opór wobec chciwości, bezczelności i łamania prawa przez kler zwiastuje nadzieję. Im więcej kleru z „Kleru” w realu, tym większa szansa, że w dającej się przewidzieć przyszłości Kościół w Polsce zacznie ulegać – żeby użyć ulubionego określenia obecnej władzy – „wygaszaniu”. Z pożytkiem dla ojczyzny i narodu.

Jak przystało na Smarzowskiego, który nie ma najlepszego zdania o Polakach generalnie, kluczowa scena tego antykościelnego oporu ma w sobie posmak linczu: rozsierdzona tłuszcza z bejsbolami urządza polowanie na podejrzewanego o pedofilię księdza, startując zresztą z odprawianego przez tego samego pogrzebu. Ksiądz ukrywa się w tataraku, skąd kilka godzin później salwuje go jedna z wiernych, wyjątkowo wierząca w jego niewinność. Uczciwie powiedziawszy, nie zrozumiałam do końca, czy ta wiara jest uzasadniona – owszem, wszystko wskazuje na to, że dzieci gwałci też przyjaciel księdza z tataraku, skorumpowany diecezjalny arywista – ale przecież dwóch pedofilów w jednej kurii nie wydaje się aż tak naciąganym konceptem.

 

***

Ważniejsze jest jednak co innego. Oprócz sceny z nieudanym linczem w filmie nie brakuje obrazów wskazujących na zdrowy stosunek polskiego społeczeństwa do facetów w sukienkach. Bardzo na przykład podoba mi się scena z lekcji religii, na którą – po tym, jak po wsi gruchnęła wieść o księżych swawolach – nie przychodzi ani jeden uczeń. Na duchu podnosi panienka z okienka w szpitalu, która stanowczo odmawia księdzu informacji o stanie zdrowia przywiezionego karetką ministranta, kończąc lodowato: „Następny, proszę”. Budujący jest policjant, który wręcza jednemu z pijanych bohaterów alkomat, stwierdzając, że „ksiądz prowadził pod wpływem”. Wprawdzie policjanta do porządku przywołuje przełożony, do którego ksiądz natychmiast dzwoni – ale sugeruje to jednak, że choć elity są zblatowane z czarnymi, zwykli ludzie wiedzą swoje. Także skorumpowani budowlańcy i różni inni kontrahenci nie nadstawiają jelita pokornie, tylko twardo żądają gotówki, i to od razu. W sumie zdaniem Smarzowskiego kler wszelkich szczebli nie ma wśród zwykłych Polaków statusu świętych krów, który mu przypisywałam. To przekaz podnoszący na duchu.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Bóg Ojciec to kutas złamany który żeby stworzyć wszechświat musiał popełnić samobójstwo !
  W związku z powyższą prawdą wszystkie tzw.Święte Księgi niech sobie w doope wsadzą!

  • a boga nie ma i nie było, tak po co piszesz tzw.kutasa dużą literą i jeszcze święte księgi…to już wyprany mózg przez matkę lub jebniętego ojca każe Ci tak pisać. odpędzajcie czarnyh i katechetów od swych dzieci inaczej i dalsze pokolenia będą wierzyć w cypowiny..

  • Sąd ta nienawiść? W dzień zdrowia psychicznego, życzę więcej spokoju.

  • A ja powiem tak, gdyby nie było religii- nie byłoby wojen, a i ludzie by się z tego powodu nie żarli że sobą, która wiara jest lepsza i prawdziwsza. Człowiek jest ogólnie głupim stworzeniem i nigdy się za swojego żywota nie dowie co jest dalej po śmierci …..tylko mogą sobie gdybać i bardzo dobrze, bo już i tak ludzki stwòr spieprzył ten świat …a Bòg ma właśnie was w dupie co widać po waszych wypocinach

 • W siedzi znalazłem komento.
  Saga rodziny z Ćwiartki 3/4 jest lepsza niż dzieło Smarzewskiego. Polazłem i szkoda mi teraz kasy. Wydałem kasę na 3/4 black….. Dla starego ateusza (60) nic nowego. Ruchacze w sutanna h byli są i będą. Kurwiarze jak najbardziej. Złodzieje też. Film nic nie zmieni.
  Cwany dziadyga prowadza swój naród 40 lat z Egiptu do Izraela. Nie to, że nie znał drogi ale po to by wyzdychali wszyscy ci tzw,, rewolucjoniści”. 15 lat i będzie wymiana pokolenia. O ile stare dziady nie zamienią,, tę ziemię ” w pustynię.

 • A mnie brakuje filmów z przesłaniem pozytywnym. O ateiście otocznym wierzącą rodziną i mobingującymi go kolegami-katolikami, który zakochuje się w głęboko wierzącej Marysi, najpierw bez szans. Ona zachodzi w ciążę z księdzem, o aborcji wbrew namowom i pieniądzom księdza nie ma oczywiście mowy. Kiedy bohater mówi jej, że zaakceptuje dziecko jako swoje, sytuacja się odmienia…

 • Trochę nudne, Wisniewski. Potrzeba akcji. W dalszej części filmu dyrektor miejscowego szpitala przegrywa w pokera duże, i w dodatku nieswoje, pieniądze. Ksiądz oferuje kasę, ale pod warunkiem: zamknąć Marysię na oddziale psychiatrycznym, odurzyć ją lekami, wykonać aborcję i zniszczyć materiał genetyczny. Przyjeżdża karetka i zabiera ją na światłach. Bohater goni ich na motocyklu. Pościg. Ale security szpitala go nie wpuszcza. Na złomowisku stoi radziecki czołg T-34 niedawo zdjęty z pomnika. Bez amunicji, ale silnik daje się zapuścić. Bohater wsiada na niego, rozbija mur szpitala i uwalnia kochankę. Z czerwoną gwiazdą na wieżyczce wyjeżdżają na wolność, miażdżąc przy okazji przydrożną kapliczkę.

 • Pozdrowienia dla poganskich miotaczy nienawisci, wszelkiej masci lewackiej ciemnej masy dla ktorej moralnosc to slowo o jak najbardziej elastycznym znaczeniu. CZAS UCIEKA- WIECZNOSC CZEKA LOOSERZY. 🙂

  • Jak wieczność czeka to idź jak najszybciej wyspowiadać się z onanizmu. Pojdziesz do nieba. Ale tam nie będzie porno, które tak chętnie oglądasz.

  • Obciągnales księdzu, dostałeś na cukierki czy papierosy i teraz pierdolisz o wieczności. To jest właśnie katolicka średniowieczna ciemnota. Czas to ucieka ale Jarkowi bo zbliża się do domu Pana, chuja Pana

 • Next x, ten katolicki smorodzik, chciał się popisać światowym obyciem i nazwał nas w swoich wypocinach „LOOSERZY”. Jak jest w Biblii tego nie wiem, ale po angielsku loser pisze się przez jedno „o”.

 • Pani Agnieszko, proponuję obejrzeć sobie „Kropkę nad i” z dnia 08 października 2018 r. – wywiad z bp. Pieronkiem. Z całym szacunkiem do bp, ale ja po tym wywiadzie poszedłem się wyrzygać. Kościół, który kręci milionami, nie wypłaci odszkodowań bo, cyt. „takie mamy prawo”. Publiczne nazywanie tego co się dzieje w filmie „Kler” wierzchołkiem góry lodowej bo bp. Pieronek wie o, cyt. „dużo gorszych rzeczach które dzieją się w kościele”. I nic z tym nie robi? Czyli sam bierze czynny udział w ukrywaniu prawdy. Mówienie o „braku zgody w obecnych czasach na takie zachowania” [na pytanie o gwałty i pedofilię] – to znaczy że kiedyś była na to zgoda? Nazywanie skłonności do ruchania dzieci dowolnej płci „słabością” – no KURWA. Zasłanianie tej patologii stwierdzeniami iż, cyt. „warto wziąć inne grupy społeczne pod lupę”. Przykrywanie tego wszystkiego ogólnym stwierdzeniem iż, cyt. „Kościół wniósł wiele dobrego do kultury europejskiej na przestrzeni wieków” (no jasne – a co wniósł w ostatnim 50-leciu?). Ale nazwanie tego iż sąd ludzki to jest ŻADEN sąd przebrało miarkę. Po tych słowach poszedłem się po prostu wyrzygać. Drugiego pawia wywołało u mnie określenie Rydzyka jako osobę wyjętą z hierarchii Episkopatu Polski, że Episkopat nie ma nad Rydzykiem żadnej władzy bo, jedyne co mogą robić to pisać pisma do Rzymu i czekać. Kurwa, przecież my tu już jawnie mówimy o jakimś odłamie KK kręcącym MILIONAMI!!! i co – i nikt nie ma nad tym ŻADNEJ władzy? Przecież to jest już jawna MAFIA. W normalnym kraju bp. Pieronek powinien stanąć przed odpowiednim organem i tam zacząć się bardzo ostro spowiadać ze swojej wiedzy. Końkordat należy natychmiast unieważnić gdyż sprzyja on rozwijaniu TOTALNEJ patologii. W ogóle mam wrażenie iż KK w Polsce wychodzi z założenia iż: gawiedź sobie poszczeka a karawana jedzie dalej. Powiem tylko tyle – dosyć TEGO, czas tą karawanę ROZPIERDOLIĆ i pogonić kijami. Czas przerwać tą zmowę milczenia.

  • Zgadzam się, tyle że to nie „bp. Pieronek powinien stanąć przed odpowiednim organem” ale cała ta mafijna organizacja powinna być rozwiązana i zakazana. A co najmniej kontrolowana tak jak w Chinach.

 • kościól w PL to mafia – 10 nie płacą podatków, 2) popełniają przestępstwa, 3) wpływają na polityków , nie będzie łatwo to badziewie pogonić do diabła…maja mega dużo kasy i wpływy i…co najgorsze cięgle wielki ciemny suweren…qrwa wrzód na doopie , że hej…

 • Kościół jest wylęgarnią i przechowalnią pedofili. Biskupi zamiast Jezusa mają w sercu diabła. Należy wszystkich biskupów poddać egzorcyzmom na wałach jasnogórskich, przed cudownym obrazem Matki Boskiej, Królowej Polski. W każdym kościele podczas mszy, którą sprawuje pedofil na ołtarzu nie ma Jezusa tylko siedzi diabeł. Ponieważ, Syn Boży nie może już poradzić sobie od 2 tyś lat z tymi zboczeńcami to my katolicy musimy mu pomóc. Obowiązkiem naszym jest ostro atakować biskupów koronkowych i tęczowych aby zaprzestali tego świńskiego procederu, gwałcenia naszych dzieci. Już wiemy, że te świntuchy nie zaprowadzą nas do Królestwa Niebieskiego. Ich miejsce jest w piekle.

  • a tzw. królestwa twu niebieskiego nie ma i nie było jak i tzw. boga tak co to piszesz dużą literą to wymyślone nazwy jak i tzw. matkę boską.

 • A ja powiem tak, gdyby nie było religii- nie byłoby wojen, a i ludzie by się z tego powodu nie żarli że sobą, która wiara jest lepsza i prawdziwsza. Człowiek jest ogólnie głupim stworzeniem i nigdy się za swojego żywota nie dowie co jest dalej po śmierci …..tylko mogą sobie gdybać i bardzo dobrze, bo już i tak ludzki stwòr spieprzył ten świat …a Bòg ma właśnie was w dupie co widać po waszych wypocinach

 • A ja powiem tak, gdyby nie było religii- nie byłoby wojen, a i ludzie by się z tego powodu nie żarli że sobą, która wiara jest lepsza i prawdziwsza. Człowiek jest ogólnie głupim stworzeniem i nigdy się za swojego żywota nie dowie co jest dalej po śmierci …..tylko mogą sobie gdybać i bardzo dobrze, bo już i tak ludzki stwòr spieprzył ten świat …a Bòg ma właśnie was w dupie co widać po waszych wypocinach

 • Nie obchodzi mnie czy abp z taboreta czy z gleby pocieszał oślicę w seminarium duchownym w Austrii. To jego sprawa. Nie jestem zazdrosny jak ksiądz zaspakaja biskupa kijem w kiszkę. Ale mam przeciwko jak biskup grzebie dziecim w majtkach, oblizuje ich siurka albo wkłada palce dziewczynce w odbyt. Przeciwko deprawowaniu naszch dzieci musimy walczyć. Biskupi muszą iść za kraty jak zwykły pedofil bez koloratki i purpurowego czepeczka.