Motto tygodnia: Czy to dublerka jest Dudowa? Nie, to prezes Gersdorfowa.

Esbecy wyklęci

numer 29/2016

Byli esbecy to prawdziwy skarb dla prawicowej władzy. Gdyby ich nie było, trzeba by było ich wymyślić.

Platformiana ustawa dezubekizacyjna z 2009 r. obniżyła średnią emeryturę byłych funkcjonariuszy o 430 zł – z nieco ponad 3000 brutto do 2600 zł. Ostatnie 6 lat waloryzacji ponownie podniosło ją do trójki. To dane Zakładu Emerytalno-Rentowego (ZER) MSWiA.

Tymczasem wiceminister Zieliński – od wielu tygodni chwalący się pracami nad nową ustawą dezubekizacyjną – łgał regularnie, powtarzając w kółko, że przeciętna emerytura byłego funkcjonariusza SB wynosi 4-6 tys. zł miesięcznie. To oczywiste kłamstwo – z czego kierownictwo resortu doskonale zdaje sobie sprawę, albowiem na wtorkowej konferencji prasowej, promującej projekt ustawy, minister Błaszczak starannie unikał odpowiedzi na pytanie, jaka jest dziś wysokość bezpieczniackich emerytur, ograniczając się do określenia „wyższa niż średnia ZUS”. Także wiceminister Zieliński w Polsacie spuścił z tonu i zamiast, jak dotychczas, bajdurzyć o 4 i 6 tysiącach, poinformował spokojnie, że „kwota będzie liczona”, ale to nie kwota jest istotna, ale sprawiedliwość. Bo „nie może być tak, że niektórzy dostają ponad 20 tysięcy”.

O mitycznych 20 tysiącach ględził też Błaszczak, który wprawdzie nie wiedział, jaka jest średnia, ale wiedział, że „są kominy” i władza te kominy, po sprawiedliwości, obetnie. To zresztą też nieprawda: jeśli takie kominy rzeczywiście istnieją, to dotyczą ludzi, którzy w nowym ustroju pełnili bardzo wysokie funkcje publiczne i stąd – a nie z pensji esbeków – wynika wyliczenie ich wysokich świadczeń. A zarobków z nowego ustroju – mimo że chodzi o zdradziecką III RP – władza postanowiła na razie nie odbierać. Toteż tym, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani i służyli w obu ustrojach – widać, że myśl ta napawa PiS grozą, ale co robić – też zostanie naliczona nowa emerytura, ale zmiana będzie dotyczyć tylko czasu słusznie minionego, który odpowiada za niewielką część ich świadczeń.

całość na łamach

 

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Ale ciemny lud to kupi, o jaka będzie radość, że ci znienawidzeni UBecy już nie będą wysokich emerytur.
    Tylu pobożnych ludzi będzie szczęśliwych..

  • Owszem, emerytury obniżyć im trzeba. Ale według innej formuły.
    Ja proponuję: o złotówkę za każdy dzień, w którym zdrajca Kukliński po bożym świecie chodził.

    • esbecy mieli gówno do gadania w sprawie kuklińskiej kurwy. to była sprawa wojskowych.esbekom obnizyć za to, że antka policmajstra z kibla w kobiecym przebraniu wypuścili.