Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

GOŚKA DANISZEWSKA staje się coraz bardziej banalna, a przez to powtarzalna. Znowu ględzi o nienawiści do lampek, iluminacji oraz ohydnych jelonków. Świat oświetlonego miasta budzi w niej obrzydzenie. AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA patrzy na te ględzenia z politowaniem.

Daniszewska: – No bo nienawidzę.

Wołk-Łaniewska: – Ależ proszę cię bardzo, nienawidź sobie do woli. Nawet nieco ci zazdroszczę, albowiem nienawiść to takie ekscytujące uczucie, które jest mi całkiem obce.

– Jak to, niczego nie nienawidzisz? Ani nikogo? Co to niby ma być, chrześcijańska miłość bliźniego?

– Nie, raczej swoiste upośledzenie emocjonalne. Nienawiść wymaga tyle energii… Wkurwić się, to i owszem potrafię, ale na chwilę. W dłuższej perspektywie stać mnie jedynie na średnią irytację. Czasem mam to sobie za złe – jako człowiek idei powinnam być zdecydowanie bardziej zdeterminowana w dziedzinie wrogości do wrogów. A tu dupa. Byłam ostatnio w jakiejś telewizji internetowej z redaktorem Terlikowskim…

– O kurwa!

– No właśnie. I ja też tak sobie myślałam. A tu nic. Odbyliśmy bardzo uprzejmą i niepozbawioną humoru konwersację na wizji i poza nią. Red. Terlikowski ubolewał np., że żadna feministka nie chciała wystąpić z nim w programie – dlatego, zauważył, że on jest człowiekiem dialogu, a one nie.

– To było bezczelne.

– Nie, to dowcip był. I, moim zdaniem, całkiem udany. Tak czy inaczej, jeśli już nawet Terlikowski nie budzi we mnie nienawiści, to coś musi być ze mną nie tak.

– Zdecydowanie. A ja coraz bardziej nienawidzę cywilizacji. Wiesz, że piasek znika ze świata? Bo jest potrzebny do budowania coraz wyższych wieżowców w sztucznych miastach. I sztucznych wysp. Ja to pierdolę. Podoba mi się idea przywracania go przez tłuczenie butelek. Są już takie plaże na świecie. Tylko kosztowne. Marzę o tym, żeby leżeć na plaży po piwie lub wyborowej.

– A ja po winie, po winie! I zielona żeby była. Wyrażenie „w kolorze butelkowej zieleni” jeszcze nigdy nie miało tyle treści.

– To prawda, ładna by była.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.