Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

GOŚKA DANISZEWSKA jest zdrowa i zadowolona. Drażni się z AGNIESZKĄ WOŁK-ŁANIEWSKĄ. Wylicytowała udział w „Szkle Kontaktowym”. Nie wie tylko, czy ma być piękna czy mądra. Naszym zdaniem to pierwsze już nie wchodzi w grę.

Wołk-Łaniewska: – Zara, zara, jakim „naszym”?! Ja nic takiego nie mówiłam i w życiu bym nie powiedziała, zwłaszcza o żonie szefa.

Daniszewska: – Dobra, odnotowałam twój protest, możesz przestać trząść dupą. A teraz do rzeczy: zawsze wspieram Orkiestrę. Daję stówę każdemu wnukowi i od siebie dwie. Ale żeby tak zaszaleć. 30 tysi! To mogłabym sobie zrobić lifting?

 

– Ze dwa, tylko po co?

– Jak to po co? Żeby wyglądać jak na zdjęciach, które wrzuciłam do netu.

 

– A jakie wrzuciłaś?

– No pewnie, że młodsze. Teraz, gdy wystąpię na żywca, to mnie nikt nie pozna. Będą myśleli, że mnie PiS podmieniło. Trudno. Ale przecież nie jestem hipokrytką…

 

– Ależ skąd.

– No właśnie. I dlatego wyznam szczerze: zrobiłam to dla naszego ukochanego „NIE”. Wspieranie Owsiaka jest okej, ale już co do niedonoszonych dzieci, nie mam pewności. Tefałeny pokazują tylko szczęśliwe rodziny z normalnymi dziećmi. Ja niestety znam przypadki, gdy takie dziecko jest warzywem. Cudem uratowane, nigdy nie staje się człowiekiem. Zatruwa życie, niszczy małżeństwo rodziców, wykańcza babcie i starszą siostrę czyni kłębkiem nerwów. Czyli jedno serduszko, a ile nieszczęść.

 

– Ale bozia każe ratować. Czekaj, a może nie każe? Może ratowanie za wszelką cenę to właśnie grzech, bo jak bozia postanowi, że bachor ma odwalić kitę, to wierni powinni z pokorą stanąć w kolejce po zasiłek pogrzebowy? Cholera, zawiła ta katolicka etyka neonatologiczna.

– Czytałam, że bodaj w Holandii – albo w jakimś innym dzikim kraju, gdzie ludzie nie znają katolickiej etyki – takie bardzo niedonoszone dzieci kładzie się matce na brzuchu i czeka. Nie ratuje się na siłę. Niektóre umierają w tym błogim cieple, a niektóre przeżywają i wtedy je się ratuje. Naprawdę, zważywszy na mój i Łysego wiek wolałam dawać na oddziały geriatryczne.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.