Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

„Ludzie to lubią, ludzie to kupią, byle na chama, byle tanio, byle głupio” podśpiewuje GOŚKA DANISZEWSKA oglądająca wystąpienia kandydatów. Jaki dał niezły odpał w sobotę. AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA śpiewa piosenkę o Kryśce. Nie może się powstrzymać. To będzie jej prywatny przebój jesieni.

Daniszewska: – Jakiej Kryśce?

 

AWŁ: – No jak to jakiej?! „Nagle widzę na ekranie w zwykły, szary dzień sejmowy, jak spożywasz drugie danie widelczykiem plastikowym; nikt nie życzył ci smacznego z poselskiego stada żmij, wtedy to do Sikorskiego powiedziałaś: Zamknij ryj!”

– Aaaa, tej Kryśce.

 

– A jakże. To jest piosenka Kabaretu pod Wyrwigroszem, którą koniecznie muszę zareklamować, bo jest cudna i ma w sobie taki czarowny dansingowy nastrój. Akurat na jesień. Bo to jest piosenka o miłości: „Kryśka, Kryśka, rozpuknijmy się w kawały; Kryśka, Kryśka, niech zazdroszczą nam pedały”… No po prostu nie mogę przestać śpiewać.

– A mogłabyś się zmusić? Bo śpiew nie jest twoją najsilniejszą stroną…

 

– No dobra, już przestaję. Może porozmawiajmy o czymś ponurym, to mi śpiewność przejdzie.

– O czymkolwiek, tylko błagam: nie o wyborach. Działają mi źle na żołądek i psychikę.

 

– A mogę o niekandydującej Barbarze Nowackiej? Nawet twój tefałen zrobił o niej cokolwiek krytyczny materiał, w którym wykazywał, że jej akces do Platformy Obywatelskiej stanowi dość zaskakującą zmianę poglądów. Najbardziej mnie ujęła w tym materiale prof. Środa, która stwierdziła – cytuję, bo sobie wynotowałam – że Basia „zrezygnuje z części swoich aspiracji politycznych, ale osiągnie to, że poglądy polityczne, które dla niej są znacznie ważniejsze niż ambicje, będą realizowane w kontekście, który umożliwia ich rzeczywistą realizację”.

– No i co?

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Piosenka fajna, wyguglowałem. Nowacka mam nadzieję, wie co robi. Niestety nadzieja matką inteligentnych inaczej jest. I to mnie martwi.