Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

GOŚKA DANISZEWSKA urządza na tarasie ogród. Niczym innym się nie zajmuje. Zapytana przez męża o zainteresowania umysłowe, wzruszyła ramionami. W głowie jej tylko karłowate jabłonki, śliwy i wiśnie. A wszystko w donicach na tarasie. AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA znowu jeździ na nartach, ale tym razem na prawdziwej górze pod prawdziwym niebem. W Polsce! W marcu! I jak tu nie wierzyć, że to całe ocieplenie klimatu to spisek?

 

Daniszewska: – No właśnie, chciałam zapytać, po czym tym tam jeździsz w tej Białce? Po wodzie?

Wołk-Łaniewska: – Coś ty, śniegu po pas. Prezydent Trump miał rację.

 

– Prezydent Trump mówił, że w Białce są dobre warunki narciarskie?

– Prezydent Trump mówił, że koncept globalnego ocieplenia został stworzony przez i dla Chińczyków, żeby odebrać konkurencyjność amerykańskiej gospodarce. A jeszcze lepszy był republikański senator Jim Inhofe, który ogłosił – w Senacie USA, a jakże – że prace oenzetowskiego Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu były jak „sowiecki proces karny, w którym fakty są z góry ustalone, a ideologiczna czystość jest ważniejsza od naukowej rzetelności”.

 

– I ty się z nimi zgadzasz?

– Tak naprawdę to nie, bo Fidel był przeciwnego zdania. A gdy mam wybierać między republikanami i Fidelem, to decyzja nie jest trudna. Zwłaszcza że Fidel podkreślał, iż zmiana klimatu to efekt kapitalistycznego wyzysku szeroko pojętego Zachodu wobec krajów postkolonialnych. Co nie zmienia faktu, iż warunki narciarskie w tym roku w Polsce są zupełnie niewiarygodne. Polecam.

 

– Wyobrażam mnie sobie na nartach?

– Yyyyyy…

 

– No to nie rób mi Białegostoku!

– Niewodnicy chyba?

 

– Dobra, Białki mi nie rób. Ja teraz żyję wiosną.

– W donicach na tarasie?

 

– Żebyś wiedziała. Taka miniaturowa wypieszczona wiosna to coś pięknego. Wiem, wiem, że masz w dupie rośliny, nie mam więc z tobą o czym rozmawiać.

– Tak naprawdę to one mają w dupie mnie. Ale rzeczywiście mój związek z roślinami jest dość nieudany.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Kuba, Fidel, była pierwszym krajem który zarząądził wymianę żarówek wolframowych na oszczędnościowe. Bruksela parę lat później.
    Brzydkie to tanie światło, ale jak się walczy z blokadą USA to bez wyrzeczeń się nie da. Bruksela wprawdzie nie podpada jeszcze pod blokadę USA, ale może podpaść. Od tego wściekłego psa wszystkiego można się spodziewać