Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

Co PiS nakręci

numer 48/2015

Piszemy scenariusze dla Jarosława Kaczyńskiego.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński zapowiedział: „Rząd planuje w najbliższym czasie ogłosić konkurs na produkcję filmową promującą polską historię”.

Jakie wydarzenie w historii Polski jest najważniejsze? Katastrofa smoleńska. To ją należy promować. A kto jest największym bohaterem historii Polski? Prezydent Tysiąclecia Lech Kaczyński. Bardziej niż inni godzien promocji kinowej.

Każda produkcja filmowa zaczyna się od scenariusza, a każdy scenariusz zaczyna się od skrótu, czyli treatmentu. Oto nasze propozycje:

Thriller. Psychopata o pseudonimie Donald Byczek zabija prawicowych patriotów – porywa ich i obdziera ze skóry. Lech, młody i wyróżniający się agent ABW, zostaje wysłany do więzienia, gdzie pod specjalnym nadzorem przebywa seryjna morderczyni o kanibalistycznych skłonnościach – doktor Ewa – która może naprowadzić ekipę śledczą na ślad Donalda Byczka. Lech prowadzi z dr Ewą grę; w efekcie zdobywa coraz więcej informacji o mordercy. Podczas gdy ABW urządza zakrojoną na szeroką skalę obławę, dr Ewa ucieka z więzienia. Donald Byczek zostaje ujęty przez agenta Lecha, który zmęczony wraca do domu, gdzie czeka na niego kochająca żona. Razem spędzają niezapomnianą noc.

Rano Lech znajduje wsuniętą pod drzwi kopertę, w której są list pochwalny od kierownictwa ABW oraz nagroda: dwa bilety lotnicze i skierowanie na wczasy w Smoleńsku…

 

Horror. Lech jest młodym pracownikiem agencji handlu nieruchomościami. Szef wysyła go do Siedmiogrodu, żeby sfinalizował umowę sprzedaży zamku należącego do hrabiego Bronoka. Lech zatrzymuje się w gospodzie, gdzie w nocy odwiedza go bladolicy Bronok. Chce ugryźć go w szyję, ale się powstrzymuje, bo Lech nosi medalik z Matką Boską Częstochowską. Bronok przełamuje odrazę i jednak gryzie Lecha. Nazajutrz Lech źle się czuje; dotyka szyi, sądzi, że pogryzły go komary.

Mija kilka dni. Zaniepokojona żona Lecha jedzie w Karpaty, w gospodzie znajduje coraz bardziej bladego męża. Podczas upojnej nocy daje się ugryźć. Oboje łapią nocny samolot. Na pokładzie dochodzi do symfonii grozy: Lech i Maria kąsają pasażerów, włamują się do kokpitu, rzucają się na pilotów. Katastrofa wisi w powietrzu…

 

Film akcji. Karateka Bruce Leech, zwany Smokiem, przybywa na turniej sztuk walki odbywający się na wyspie należącej do niejakiego Do-Nal-Da, czerpiącego zyski z prostytucji i handlu narkotykami. We dnie Leech efektowanie pokonuje kolejnych pretendentów do tytułu, a nocami szuka dowodów przestępczej działalności Do-Nal-Da. Odkrywa, że władca wyspy zamordował ukochaną przyrodnią siostrę Smoka, Eli, dobrze zapowiadającą się zawodniczkę kung-fu.

Dochodzi do finałowej walki Leecha z Do-Nal-Dem, który aby wygrać, ucieka się do brudnych sztuczek i podstępnych trików. Leech walczy honorowo, mistrzowsko wywijając nunchaku.

Po pokonaniu mordercy siostry wsiada na pokład niewłaściwego samolotu – zamiast do Honolulu leci do Smoleńska. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: zakochuje się w stewardesie Marii, a znajdujący się wśród pasażerów pastor udziela im ślubu. Niestety psuje się wysokościomierz…

 

Science fiction. Kosmiczny frachtowiec „Nostromo” wraca na Ziemię z planety Thedus. Załogę stanowi sześcioro ludzi i jeden android. Najinteligentniejszym, najpiękniejszym i najodważniejszym członkiem załogi jest drugi oficer Lech.

Gdy komputer pokładowy odbiera sygnał SOS, zarządza wybudzenie załogi z hibernacji. „Nostromo” zostaje na orbicie, a ludzie (i android) lecą małym pojazdem kosmicznym na planetę, skąd dochodzi sygnał. Zamiast ludzi wzywających pomocy znajdują tam jaja obcej formy życia. Jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez larwę, która wylęgła się z jaja. Załoga wraca na pokład „Nostromo”. Larwa okazuje się pasożytem, który uśmierca najpierw żywiciela, a potem kolejnych załogantów. Przy życiu pozostaje tylko dzielny Lech, który wysadza w powietrze statek i obcego, a sam ewakuuje się w kapsule.

Po kilku dniach dryfowania kapsułę przejmuje rosyjski statek kosmiczny „Smoleńsk”, którym dowodzi kapitan Maszeńka. Lech zakochuje się w Maszeńce. Pop i jednocześnie nawigator Siergiej udziela im ślubu.

Z odległej galaktyki „Smoleńsk” transportuje na Ziemię groźnych przestępców: Bronka, Donka i Władimira. Uwalniają się z elektronicznych kajdanków, dostają się do kokpitu i przejmują dowództwo. Lech i Maszeńka mają pomysł, jak wykończyć zbirów, ale nie znają samobójczego zamiaru Władimira. „Smoleńsk” rozbija się podczas lądowania.

całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.