Motto tygodnia: Czy Kościół zmieni pedofilskie trzęsienie ziemi?

Bomba smoleńska

numer 13/2015

Co łączy najsłynniejszego amerykańskiego terrorystę z głównym ekspertem zespołu Antoniego Macierewicza.

Z encyklopedii: „Theodore John Kaczynski (ur. 22 maja 1942 r. w Chicago) – amerykański matematyk i terrorysta, znany jako Unabomber. Pochodzi z rodziny o polskich korzeniach, jego dziadkowie byli Polakami. Ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda, a na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor obronił doktorat z matematyki. W latach 1967-1969 jako matematyk pełnił obowiązki docenta na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Wkrótce zrezygnował z tej posady i przez lata pozostawał bezrobotny. Charakteryzuje się wysokim ilorazem inteligencji – jego IQ wynosi 170 w skali Stanforda-Bineta”.

Z encyklopedii: „Wiesław Kazimierz Binienda (ur. 20 sierpnia 1956 r. w Kole) – doktor inżynierii mechanicznej, wykładowca, autor. W 1980 r. ukończył Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, w 1982 r. wyjechał z Polski do Stanów Zjednoczonych, gdzie początkowo pracował fizycznie. W 1985 r. uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera w Drexel University (specjalność: inżynieria mechaniczna), a w 1987 r. Drexel University nadał mu stopień naukowy doktora w zakresie inżynierii mechanicznej za rozprawę napisaną pod kierunkiem prof. Alberta Wanga. W latach 1986–1987 pracował jako adiunkt w Temple University”.

Gdy Binienda przyleciał do Stanów, osiadł na Wschodnim Wybrzeżu – Drexel i Temple to uczelnie w Filadelfii, a Akron leży w stanie Ohio na Środkowym Wschodzie. W tym czasie Kaczynski po naukowej przygodzie na uniwersytecie w Berkeley (Zachodnie Wybrzeże) mieszkał już we własnoręcznie wybudowanym domu bez wody bieżącej i prądu w Montanie na Północnym Zachodzie. Żadnego punktu stycznego!

Na wszelki wypadek wysłaliśmy pytania o ewentualne prace naukowe napisane przez duet Binienda-Kaczynski do pracowników archiwów sześciu uczelni: Harvard, Michigan, Berkeley, Drexel, Temple i Akron.

Po trzech dniach przyszedł e-mail z Temple Univeristy w Filadelfii: „W naszym archiwum znajduje się rozprawa sygnowana przez W. Biniendę i T. Kaczynskiego zatytułowana »Bez alternatywy. Nieuchronność upadku cywilizacji technicznej«. Rok 1987. Zapis cyfrowy 10 dolarów”.

Wysłaliśmy 10 dolków i pytania: „Czy da się ustalić, na czyje zlecenie pracowali autorzy? Czy korzystali z grantów finansowych lub stypendiów?”.

Odpowiedź: „Grant w wysokości 10 tys. dolarów od Rady Absolwentów Temple Univeristy oraz koncernu chemicznego DanLin w Thomas, Oklahoma”.

Sprawdziliśmy w internecie DanLin: „Nowy Jork, 10 marca 2014 r. – Arsenal Capital Partners, wiodący prywatny fundusz inwestycyjny, ogłosił przejęcie DanLin Industries. DanLin z siedzibą w Thomas w Oklahomie dostarcza substancji chemicznych do produkcji, usług i rozwiązań chemicznych do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu przedsiębiorstwom w Oklahomie, Teksasie, Wyoming, Arkansas, Luizjanie, Kolorado, Nowym Meksyku, Kansas i Utah”.

Jeszcze jedna wiadomość – z roku 2008: „Jerry Fishmore, prezes DanLin Industries, zaprzecza, jakoby kierowane przez niego przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją substancji chemicznych wykorzystywanych w przemyśle wojskowym. – Dosłownie kilka razy podjęliśmy się pośrednictwa w handlu takimi substancjami, ale to było w końcu lat 80. ubiegłego wieku. Od tego czasu nasze przedsiębiorstwo trzyma się z daleka od materiałów wybuchowych”.

Wysłaliśmy e-mail do obecnego właściciela DanLin, czyli Arsenal Capital Partners w Nowym Jorku, z pytaniem o sfinansowanie pracy naukowej Biniendy i Kaczynskiego.

Frank Borner, kierownik archiwum: „Potwierdzam, że w roku 1987 przedsiębiorstwo DanLin przeznaczyło kwotę 9500 dolarów na rozprawę, która uzyskała tytuł »Bez alternatywy. Nieuchronność upadku cywilizacji technicznej«. Wniosek o sfinansowanie wydania tej rozprawy, złożony przez Radę Absolwentów Temple Univeristy, został odrzucony ze względu na niewielką wartość naukową”.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.