Motto tygodnia: Zalej pałkę, przewietrz główkę, świetną będziesz miał majówkę.

Biegunka niepodległości

numer 43/2018

Stulecie – odcinek siódmy.

Państwowy biznes też obchodzi. Bank PKO BP wprowadził produkt finansowy o nazwie „Lokata niepodległościowa”. W zamian za przekazanie bankowi oszczędności można otrzymać oprocentowanie w wysokości 1,918 proc. w skali roku. Zdziwi kogoś, że lokowanie środków w tej promocji może trwać jedynie 100 dni?

Równie państwowe Lotto świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę „Zakładami specjalnymi”. Specjalnie nawet nie różnią się one od innych losowań, tyle że zysk nie pójdzie na budowę i modernizację stadionów, lecz na Program Stypendialny 100 na 100 im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego. Program, nad którym honorowy patronat sprawuje premier Morawiecki, a który polega na tym, że studenci, którzy się załapią na stypendia, będą dostawali od stycznia do grudnia 2019 r. po 1250 zł brutto miesięcznie. Tak – zgadli państwo! Na taki pieniądz załapie się oczywiście stu studentów.

Całkiem prywatny biznes ani myśli zasypiać jubileuszowych gruszek w popiele. Internetowa platforma do kupowania gier online zapowiada, że lada dzień będzie miała dla Polaków promocję z okazji stulecia niepodległości. Internauci zastanawiają się zatem, czy bardziej potanieje gra „Ancestors Legacy” czyli „Dziedzictwo Przodków”, czy raczej „Agony” czyli „Agonia”.

Przed 11 listopada nie stanieje na pewno książka „Tytus, Romek i A’Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”. Trzeba wiedzieć, że wersja z okładką twardą jest już dostępna w sklepach internetowych za ok. 30 zł. Mimo że na okładce jak byk stoi 39,90 zł.

Od Tytusa droższe są nawet „Balony 100 lat Niepodległości 100-lecie Polska” na Allegro, które nie dość że pastelowe, białe i z nadrukiem, to „bardzo wytrzymałe, łatwe w nadmuchaniu. Idealne na tegoroczną okrągłą rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Mają 27 cm średnicy! Jedynym ich felerem jest to, że sprzedający za tuzin dmuchanego jubileuszu winszuje sobie 58,99 zł. Plus przesyłka.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Wydaje mi się, że wiem jak uczcić 100-lecie tzw. niepodległości. Ponieważ, do magicznej liczby 100, brakuje od liczby 96-liczby pfiar katastrofy, do której doprowdziły tew śmierdzące gnomy kaczyńscy ze swoimi sługusam,i marionetami, i tą całą zgrają popierdeł, więc należy przesłać kaczorowi i jego 3 najlepszym przydupnikom po kawałku sznura (tak ze 2 metry), plus mapkę prowadzącą do najbliższej brzozy, żeby mogli pomóc temu umęczonemu, nieszczęsnemu narodowi.

  • Chyba zmierzamy w dość szybkim tempie do całkowitego upadku tego żałosnego państwa. Niech wszystkie pacany sobie uważają, bo możemy zdążyć nawet jeszcze przed 11 listopada. Mile widziane byłoby oddanie hołdu Piotrowi Szczęsnemu, który prawie rok temu (19 X ub roku) spalił się na pl. Defilad. To jedyny znany mi bojownik o wolność i demokrację.