Motto tygodnia: Pies z kulawą nogą by tej sztuki nie pamiętał, gdyby "Klątwa" przez czarnych nie była przeklęta.

Autor
Marian Śrut
ZaPiSuję się

ZaPiSuję się

numer 5/2016

Zostań członkiem przewodniej siły narodu.

Aby przekonać się, jak bardzo realna jest perspektywa miesięcznic smoleńskich w asyście setek tysięcy patriotów z pochodniami, wcieliłem się w rolę rewolucjonisty pragnącego zasilić szeregi partii Prezesa Tysiąclecia. Dzwoniłem do gualeiterów, führerów powiatowych oraz biur poselskich, podając miłą dla patriotycznych uszu legendę:

a) Platforma Obywatelska przez 8 lat okradała i demoralizowała naród;

 b) Polskę trzeba wydobyć z moralnej i gospodarczej ruiny;

c) zdolne do wydobycia jest jedynie PiS pod przewodem Jarosława Kaczyńskiego;

d) z zapałem pomogę w dźwignięciu ojczyzny, wstępując do partii.

Jan Russ, przewodniczący zarządu powiatowego PiS w Bolesławcu, nie ma ochoty na rozmowę przez telefon, ale przyparty do muru informuje, że mój rewolucyjny zapał jest mile widziany, lecz zanim otrzymam legitymację, muszę zostać gruntownie sprawdzony. Tego, na czym sprawdzenie będzie polegać, nie wyjaśnia. Poleca, bym stawił się w siedzibie władz powiatowych z wypełnioną ankietą personalną i dowodem osobistym.

– Zaświadczenie od proboszcza, że jestem prawy i sprawiedliwy Polak katolik też przynieść? – pytam.

– Nie trzeba, sami pana zweryfikujemy – trzaska słuchawką.

Łatwiej poszło w Pszczynie.

– Przyjmijcie mnie do partii, a zrabowane przez Tuska pieniądze odzyskam, w zębach je przyniosą, złodzieje! – zagajam rozmowę z Waldemarem Januszewskim, szefem tamtejszych struktur.

– Pieniędzy pan nie odzyska nawet za pomocą wykrywacza metalu, już dawno uciekły do rajów podatkowych i innych Brukselek. Ale ludzie, zdrajcy, do raju nie uciekną. Winnych trzeba wykryć, skazać, posadzić, wychować. Żeby już więcej ojczyzny nie rabowali. I tym może pan się zająć – tłumaczy przewodniczący.

– Wychowaniem?

– Wykrywaniem. Od wychowania są inni.

– Będziecie mnie lustrować czy zaświadczenie do proboszcza wystarczy?

– Szczegóły face to face.

całość na łamach

Wasze komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  • Do PIS-u zapisać się nie jest tak łatwo, a wręcz niemożliwe. Może opisze sytuacje jak to konkretnie wygląda we Wrocławiu bo akurat taką wiedzę posiadam – tu akurat im bardziej wartościowe są postaci/kandydaci tym bardziej „spuszczani sa na drzewo” wiec jesli jestes jednostką obrotną, zaradną,przedsiębiorcą, człowiekiem nauki, osobą konkretna, twoje szanse sa bliskie zeru…dlaczego ? Ano dlatego ze mógłbyś jeszcze niedaj Boże zagrozić czyjejs karierce, odebrać komuś stołek itd. PIS potrzebuje łajz, bezrobotnych, kalekich( z całym moim szacunkiem do osób niepełnosprawnych)malkontenów, takich co to od razu widac ze sie „nie załapali na transformacji:)) którzy bedą bezmyslnie dreptać w miesięcznicach smolenskich ( Duża flaszkę stawiam temu kto na takej miesiecznicy wypatrzy jakiegoś PISowskiego posła czy radnego :) i powtarzać te same od miesięcy i lat utarte slogany. Amen

Strona główna