Motto tygodnia: Pies z kulawą nogą by tej sztuki nie pamiętał, gdyby "Klątwa" przez czarnych nie była przeklęta.

Co PiS

Co PiS nakręci

numer 48/2015

Piszemy scenariusze dla Jarosława Kaczyńskiego.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński zapowiedział: „Rząd planuje w najbliższym czasie ogłosić konkurs na produkcję filmową promującą polską historię”.

Jakie wydarzenie w historii Polski jest najważniejsze? Katastrofa smoleńska. To ją należy promować. A kto jest największym bohaterem historii Polski? Prezydent Tysiąclecia Lech Kaczyński. Bardziej niż inni godzien promocji kinowej.

Każda produkcja filmowa zaczyna się od scenariusza, a każdy scenariusz zaczyna się od skrótu, czyli treatmentu. Oto nasze propozycje:

Thriller. Psychopata o pseudonimie Donald Byczek zabija prawicowych patriotów – porywa ich i obdziera ze skóry. Lech, młody i wyróżniający się agent ABW, zostaje wysłany do więzienia, gdzie pod specjalnym nadzorem przebywa seryjna morderczyni o kanibalistycznych skłonnościach – doktor Ewa – która może naprowadzić ekipę śledczą na ślad Donalda Byczka. Lech prowadzi z dr Ewą grę; w efekcie zdobywa coraz więcej informacji o mordercy. Podczas gdy ABW urządza zakrojoną na szeroką skalę obławę, dr Ewa ucieka z więzienia. Donald Byczek zostaje ujęty przez agenta Lecha, który zmęczony wraca do domu, gdzie czeka na niego kochająca żona. Razem spędzają niezapomnianą noc.

Rano Lech znajduje wsuniętą pod drzwi kopertę, w której są list pochwalny od kierownictwa ABW oraz nagroda: dwa bilety lotnicze i skierowanie na wczasy w Smoleńsku…

 

Horror. Lech jest młodym pracownikiem agencji handlu nieruchomościami. Szef wysyła go do Siedmiogrodu, żeby sfinalizował umowę sprzedaży zamku należącego do hrabiego Bronoka. Lech zatrzymuje się w gospodzie, gdzie w nocy odwiedza go bladolicy Bronok. Chce ugryźć go w szyję, ale się powstrzymuje, bo Lech nosi medalik z Matką Boską Częstochowską. Bronok przełamuje odrazę i jednak gryzie Lecha. Nazajutrz Lech źle się czuje; dotyka szyi, sądzi, że pogryzły go komary.

Mija kilka dni. Zaniepokojona żona Lecha jedzie w Karpaty, w gospodzie znajduje coraz bardziej bladego męża. Podczas upojnej nocy daje się ugryźć. Oboje łapią nocny samolot. Na pokładzie dochodzi do symfonii grozy: Lech i Maria kąsają pasażerów, włamują się do kokpitu, rzucają się na pilotów. Katastrofa wisi w powietrzu…

 

Film akcji. Karateka Bruce Leech, zwany Smokiem, przybywa na turniej sztuk walki odbywający się na wyspie należącej do niejakiego Do-Nal-Da, czerpiącego zyski z prostytucji i handlu narkotykami. We dnie Leech efektowanie pokonuje kolejnych pretendentów do tytułu, a nocami szuka dowodów przestępczej działalności Do-Nal-Da. Odkrywa, że władca wyspy zamordował ukochaną przyrodnią siostrę Smoka, Eli, dobrze zapowiadającą się zawodniczkę kung-fu.

Dochodzi do finałowej walki Leecha z Do-Nal-Dem, który aby wygrać, ucieka się do brudnych sztuczek i podstępnych trików. Leech walczy honorowo, mistrzowsko wywijając nunchaku.

Po pokonaniu mordercy siostry wsiada na pokład niewłaściwego samolotu – zamiast do Honolulu leci do Smoleńska. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: zakochuje się w stewardesie Marii, a znajdujący się wśród pasażerów pastor udziela im ślubu. Niestety psuje się wysokościomierz…

 

Science fiction. Kosmiczny frachtowiec „Nostromo” wraca na Ziemię z planety Thedus. Załogę stanowi sześcioro ludzi i jeden android. Najinteligentniejszym, najpiękniejszym i najodważniejszym członkiem załogi jest drugi oficer Lech.

Gdy komputer pokładowy odbiera sygnał SOS, zarządza wybudzenie załogi z hibernacji. „Nostromo” zostaje na orbicie, a ludzie (i android) lecą małym pojazdem kosmicznym na planetę, skąd dochodzi sygnał. Zamiast ludzi wzywających pomocy znajdują tam jaja obcej formy życia. Jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez larwę, która wylęgła się z jaja. Załoga wraca na pokład „Nostromo”. Larwa okazuje się pasożytem, który uśmierca najpierw żywiciela, a potem kolejnych załogantów. Przy życiu pozostaje tylko dzielny Lech, który wysadza w powietrze statek i obcego, a sam ewakuuje się w kapsule.

Po kilku dniach dryfowania kapsułę przejmuje rosyjski statek kosmiczny „Smoleńsk”, którym dowodzi kapitan Maszeńka. Lech zakochuje się w Maszeńce. Pop i jednocześnie nawigator Siergiej udziela im ślubu.

Z odległej galaktyki „Smoleńsk” transportuje na Ziemię groźnych przestępców: Bronka, Donka i Władimira. Uwalniają się z elektronicznych kajdanków, dostają się do kokpitu i przejmują dowództwo. Lech i Maszeńka mają pomysł, jak wykończyć zbirów, ale nie znają samobójczego zamiaru Władimira. „Smoleńsk” rozbija się podczas lądowania.

całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona główna