Motto tygodnia: PiS się nie patyczkuje, idzie na całego – aresztowano Gawłowskiego.

Autor
WALDEMAR KUCHANNY

Z czarnej dupy się wyrwało

numer 51/16

Dla autora zastosowanej w Polsce koncepcji transformacji, George’a Sorosa, tzw. gruba kreska była czymś więcej. Wynikała z fundamentalnych założeń realizowanej przez niego ideologii społeczeństwa otwartego, w której nie ma miejsca na obiektywną prawdę. (…) Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Jerzy Urban są w tej koncepcji tak samo zasłużonymi dla naszej wolności ludźmi honoru, jak _ Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda czy wreszcie ks. Jerzy Popiełuszko. Społeczeństwo, wzrastając w świadomości, że nie ma obiektywnej prawdy ani źródła obiektywnych wartości moralnych, ma być społeczeństwem bez narodowej, religijnej i moralnej tożsamości.

ks. Henryk Zieliński, „Idziemy",11 grudnia Stan wojenny powołał KOD-y, powołał PO, powołał Nowoczesną, powołał te partie, które dzisiaj idą razem z esbekami.

Tomasz Sakiewicz, przemówienie, 13 grudnia I Nienawidzę tego ścierwa sowieckiego, którym jest Unia Europejska. Wojciech Cejrowski, Polsat News, 11 grudnia B Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie. Tadeusz Płużański, „Super Express", 9 grudnia B Częścią tego zwycięstwa będzie przynajmniej moralne, a także w niektórych wypadkach i karne rozliczenie tych, którzy kiedyś dopuszczali się na Polakach zbrodni.

Jarosław Kaczyński, przemówienie, 13 grudnia

Musimy pokazać, że nie da się nam odebrać smoleńskich miesięcznic. Sakiewicz, Niezależna.pl,10 grudnia

B W Polsce są niegodziwe podatki. Pismo Święte mówi, jakie mogą być podatki. Uczciwym podatkiem jest dziesięcina.

dalej Cejrowski

Nominacja abp. Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego to dobra wiadomość dla Kościoła w Polsce. (…) Broniąc chrześcijańskiej wrażliwości i katolickiej ortodoksji, nie bał się narażać wpływowym środowiskom opiniotwórczym. Równie zdecydowanie bronił wartości patriotycznych i prawdy historycznej.

Grzegorz Górny, „wSieci", 12 grudnia

Arcybiskup bronił małżeństwa i rodziny, dzieci przed gender, a także życia nienarodzonych. (…) Wieł e wskazuje na to, że taki właśnie ma być, także według Franciszka, Kościół w Polsce. Tu, gdzie wiara jest jeszcze – na tle Europy – mocna, gdzie Miłosierdzie Boże za sprawą św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II jest codziennością, gdzie wciąż woła jeszcze do nieba krew męczenników, Kościół ma być silny odważny, zdecydowany i jednoznaczny. Niecofający się przed konieczną polemiką z ideologią gender, homoseksualnymi agitatorami czy siłami pragnącymi niszczyć rodzinę.

Tomasz P. Terlikowski, „wSieci", 12 grudnia

Powołanie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego to mocna odpowiedź Papieża Franciszka na nurty liberalne i modernistyczne w polskim Kościele oraz ataki liberalnych środowisk. (…) Arcybiskup Marek Jędraszewski nie prowadzi romansu z tzw. Kościołem otwartym reprezentowanym przez „Tygodnik Powszechny". Nie popiera rozmydlania Tradycji na rzecz dialogu ekumenicznego otwartego na protestanckich heretyków.

Fronda.pl,13 grudnia

Polskość za sprawą sakramentalnej genezy przyjęła rodzaj stałego odniesienia do transcendencji. Dariusz Karłowicz, „wSieci", 12 grudnia Kolbe – bez wątpienia jedna z najbardziej fascynujących postaci XX w. – dałem, wyrazisty przykład życia, który wyzwała ludzkość z bezbożnej kultury, pozbawionej duchowości i człowieczeństwa. Jest osobą, którą trzeba odkryć i warto naśladować w tych mrocznych czasach. (…) Głównym wrogiem dla Ojca Kolbego był wcielony duch fałszu – wróg Boga i wielki manipulator w dziełach świata: Lucyfer – bóg tych, którzy uważani są za głównych wrogów Jezusa Chrystusa i człowieka (jako stworzenia Bożego): masonerii i jej antychrześcijańskich zwolenników – żydów, nazistów i socjalistów. (…) Drogi Czytelniku, pomóż nam dotrzeć do jak największej liczby osób z ideą oddania się Niepokalanej w duchu św Maksymiliana Kolbego.

Angela Rita Serramazza, „Rycerz Niepokalanej", grudzień 2016

wybrał WALDEMAR KUCHANNY

[email protected]

AVEVALUE| 6867

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.