Motto tygodnia: Z jednej strony sejmowe wojska, z drugiej – kulawa Ochojska.

Autor
WALDEMAR KUCHANNY

Z czarnej dupy sie wyrwało

numer 39/16

Po drugiej stronie Polski jest jakaś inna Polska, której nie pojmuję. Moi szlachetni rodzice przed nią przestrzegali. Tamta Polska wchodzi w konflikt z moją Polską. (…) W tej Polsce, w przeciwieństwie do Polski Morozowskiego, Piaseckiego, Żakowskiego czy Lisa, jest Bóg. Po tamtej stronie Boga nie ma. Mojżeszem jest Michnik, tablicami „GW",a Bogiem – jeśli już – są rower i Masa Krytyczna. Aleksander Nalaskowski, „wSieci", 19 września ONZ i agendy jemu podobne od lat wykazują dużą kreatywność w manipulacji pojęciami. Jednym z nich jest pojęcie „zrównoważonego rozwoju". Bardzo popularne, przeniknęło nawet do najnowszych publikacji obecnego Papieża. Problem w tym, że za tym pojęciem kryje się inne, stanowiące niejako instrument do osiągnięcia ce ju „zrównoważonego rozwoju" – bezpiecznej aborcji. To przecież proste: grozi nam bomba demograficzna, tracimy zasoby naturalne, a kto temu jest winien? Człowiek. Proszę zauważyć, że demograficzny szczyt w Karze, kobiecy w Pekinie czy klimatyczny w Kopenhadze miały jedną konkluzję – konieczna jest dla ratunku ludzkości, praw kobiety, klimatu – aborcja, antykoncepcja, sterylizacja, reprodukcja in vitro. (…) Katolicy, którzy nie widzą w tym szatańskiej gry, są albo skrajnie bezmyślni, albo… na pewno nie są uczniami Chrystusa.

ks. prof. Paweł Bort kiewicz, Fronda. pl,20 września Umizgi w stosunku do homoseksualizmu jako postawy moralnej pewnych teobgów i duchownych na Zachodzie skompromitowały się całkowicie. To furtka to demoralizacji i niszczenia Kościoła od środka. (…) Kościół nie pójdzie nigdy na kompromis. To są zupełnie odmienne antropobgie, dwie różne wizje człowieka, dwie wizje ludzkiej miłości i seksualności, jej zadań, ce ów i roH. W przeszłości nam, katoUkom, o wieje łatwiej rozmawiało się z marksista mi. o. Józef Augustyn, wPolityce. pl,15 września Prawo aborcyjne na Zachodzie coraz bardziej się liberaUzuje, tymczasem w Europie Środkowej i Wschodniej pojawia się coraz więcej inicjatyw zmierzających do zapewnienia pełnej prawnej ochrony życia. Gdy w koj ych państwach zachodnich uznaje się związki jednopłciowe, w Europie Środkowej coraz więcej państw definicję małżeństwa jako związku jednej kobiety i jednego mężczyzny wpisuje do konstytucji . (…) Jan Paweł II liczył, że pewne wzorce środkowoeuropejskie uda się rozciągnąć na resztę Europy. Bo rzeczywiście pod pewnymi względami w Polsce jest lepiej niż w Europie Zachodniej. ks. Piotr Mazurkiewicz, „Idziemy",18 września Wygląda na to, że film „Smoleńsk"Antoniego Krauzego może odegrać roę osinowego kołka wbitego w jądro układu. Nie dziw, że łże-elity dostały wścieklizny, widząc w tym obrazie jak w lustrze własne odbicie.

Marcin Wolski, „DoRzeczy", 19 września Mądre państwo promuje także kulturalny język, nie akceptuje wulgaryzmów, niezateżnie od tego, czy pojawiają się w części redakcyjnej, czy komentatorskiej pisma. Oczywiście, zawsze będą takie media jak „NIE" w Polsce czy „La Canard Enchane" we Francji, które za nic mają sprawy państwa.

Eryk Mist ewicz, „Idziemy",18 września W odpowiedzi na wyjątkowo bezczelny apel skrajnie lewicowej partii „Razem" (która,wobec konstytucyjnego zakazu propagowania w RP totaHtarnej ideologii komunistycznej powinna być w ogóje zdeegaHzowana) o sekowanie i otaczanie ostracyzmem organizacji odwołujących się do polskiej tradycji narodowej ape uję do wszystkich instytucji państwowych i samorządowych, mediów i wszystkich ludzi przyzwoitych o bojkotowanie tej odrażającej formacji. (…) W polskim życiu publicznym nie może być miejsca dla marksistów, leninist ów, trockistów, maoistów i innej czerwonej swołoczy oraz zwykłych ulicznych bandytów, atakujących manifestacje patriotyczne.

Rafał Ziemkiewicz, Facebook, 17 września W mediach katoUckich widzę dużą szansę na zaprzeczenie tezy o upadku mediów. (…) W życiu prywatnym żaden z dziennikarzy mediów katolickich nie używa przecież wulgarnych słów, z wielką uważnością traktuje drugiego człowieka, a jeśli wprowadza w błąd opinię publiczną, nie robi tego rozmyślnie – po prostu nie oszukuje.

dalej Mist ewicz Odwlekanie wejścia w związek małżeński to czekanie nie wiadomo na co. Im człowiek starszy, tym trudniej zmienić mu przyzwyczajenia. Im szybciej podejmiemy decyzję o małżeństwie, tym lepiej.

Tomasz Terlikowski, Telewizja Republika, 17 września

Wybrał

AVEVALUE| 7205

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.