Motto tygodnia: PiS się nie patyczkuje, idzie na całego – aresztowano Gawłowskiego.

Autor
D.J.

Wieści gminne i inne

numer 48/16

171 procent mieszkańców Białegostoku opowiedziało się przeciwko budowie pomnika byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Za pomnikiem opowiedziało się 17 procent, głównie osoby starsze. Badanie przeprowadzono na zlecenie białostockiego magistratu. I Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Tyczyna przyłapanego przez sąsiadkę na obcowaniu z psem. Kobieta sfotografowała mężczyznę i psa w czasie stosunku i przekazała zdjęcia policji. Ta zakwalifikowała zdarzenie jako znęcanie się nad zwierzętami. Roczny labrador został odebrany właścicielowi i umieszczony w schronisku. Zainteresowanym seksem ze zwierzętami przypominamy, że ustawa o ochronie zwierząt uważa tę ekstrawagancję za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do dwóch lat. Więcej dostaje się za kopulację z kobietą, która nie wyraziła na to zgody.

IW szkole w Małomicach para gimnazjalistów obściskiwała się w szkolnej szatni. Nakryli ich na tym młodsi uczniowie i zakapowali wychowawczyni. Trudno ustalić, jak daleko posunę łi się młodociani kochankowie. – Według mojej wiedzy nie było żadnego seksu, a uczniowie przyznali, że jedynie się obściskiwali. Takie rzeczy zdarzają się w szkole, a małe dzieci różnie to interpretują – utrzymuje dyrektor szkoły. Twarde stanowisko zajmuje miejscowa policja. – Sprawa powinna zostać skierowana do sądu rodzinnego, do wydziału ds. nieletnich – twierdzi rzeczniczka policji z Żagania.

I 69-letniego mieszkańca Borzechowa (powiat kartuski) znaleziono martwego w domu. Prawdopodobnie został uderzony młotkiem w głowę i ugodzony nożem. O zbrodnię podejrzany jest 40-letni sąsiad. Panowie znali się od wiel u lat. W czasie prze słuchania 40 latek nie umiał podać racjonalnego motywu swojego czynu. Twierdzi, że uległ nagłemu impulsowi.

I Wybuchł pożar w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Miedziana Góra. Strażacy i funkcjonariusze policji zostali przywitani przez 39-letniego mieszkańca domu, który powiedział, że udało mu się samemu ugasić pożar, który wybuchł w kotłowi. Zapewnił, że nic wielkiego się nie stało i że wszystko jest pod kontrolą. Policjanci nalegali jednak, aby wpuścił ich do domu. Gospodarz nie chciał się na to zgodzić, ale w końcu ustąpił. W domu policjanci znaleźli 31 słoików z marihuaną oraz sprzęt do jej uprawy i przetwarzania. IW czasie imprezy alkoholowej przy ul. Małachowskiego w Toruniu trzech młodych mężczyzn założyło się, że zejdą po balkonach z II piętra na ziemię. Dwóch z nich dokonało tego bez trudu. Trzeci spadł. Został odwieziony do szpitala, gdzie, po wytrzeźwieniu, odwiedzili go zwycięzcy zakładu.

I Przed sądem w Częstochowie stanęła 51 -letnia Ewa K. oskarżona o śmiertelne potrącenie na pasach 80-letniej staruszki. Poprzedniego dnia Ewa K. piła wódkę u znajomych, a dzień wypadku zaczęła od piwka. Prokurator zażądał siedmiu lat więzienia i dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Na sali sądowej krewni i znajomi przekonywa ji sąd, że Ewa K. była wrogiem alkoholu.

I Na osiedlu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej czworo napastników wtargnęło do mieszkania 29-letniego mężczyzny. Pobiło go i ukradło 5 tys. zł. Policja zatrzymała napastników wkrótce po napadzie. Są to dwaj mężczyźni w wieku 30 i 38 lat, 32-letniakobieta i staruszka w wieku 80 lat. Policja ustaliła, że to ona była pomysłodawczynią napadu, do którego namówiła swoich młodszych znajomych.

IZ okazji premiery sztuki Hanocha Levina „Wszyscy chcą żyć" Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłosił konkurs literacki, którego uczestnicy musie łi odpowiedzieć na pytania: „Jaki jest cel Two- ego życia? Jaki jest jego sens? Dlaczego warto żyć?". Główną nagrodą w konkursie była trumna. Wygrał ją 64-letni fizjoterapeuta z Krakowa, który przysłał na konkurs szczególnie głęboki i refleksyjny wiersz. Laureatowi życzymy dużo radości z wygranej.

Doniesienia zaczerpnięte zostały w dobrej wierze z prasy lokalnej jako godne upowszechnienia.

AVEVALUE| 7933

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.