Motto tygodnia: Pytania Dudy to horrendum – będzie gówno, a nie referendum!

Autor
blagier Urban

BLOG WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

numer 48/16

Świętego Seweryna

„Gazeta Polska” wielkimi literami na str. 1 nazywa Henryka Sienkiewicza, który wygryzł Leśmiana, największym polskim pisarzem. Jeszcze nikt tak nie dał w mordę powieściopisarzowi Wildsteinowi.

Świętego Wiktora

Beata Szydło wytyka mediom elit, że były karmione reklamami spółek państwowych. Nie dodaje, że nastąpiła dobra zmiana. Teraz państwowe pieniądze tuczą chamskie media.

Świętego Ursyna

Obudziłem się. Na zegarku była czwarta. Za oknem szarówka. Już się rozwidnia, pomyślałem. Zobaczyłem, że w sąsiednim do mojego łóżku Daniszewskiej pusto, a pościel w ogóle nieruszana. Niespokojny poszedłem szukać żony na wszystkich posłaniach w naszym domu. Ani śladu. Już chciałem dzwonić do naszej ochrony, żeby szukała Daniszewskiej leżącej gdzieś po pijaku w ogrodzie albo na ulicy, ale wpierw wyjrzałem, czy jest jej samochód. Nie było, groza. O tej porze Daniszewska ma więcej promili niż rozumu. Dokąd mogła pojechać? Dzwonię do córki. Stokrotnie przepraszam, że ją budzę, a ona wesolutko, że nie śpi. Czy jest u ciebie matka? Była, ale już odjechała. Trzeźwa? Tak. I wtedy naszło mnie olśnienie. Jeżeli o czwartej Daniszewska jest trzeźwa, to musi to być czwarta po południu.

Świętego Teodora

Kłamstwa polityków PiS są bezowocne, gdyż kłamcy nie potrafią się ich trzymać. I tego uczyć się powinni u Goebbelsa. Kant ganił każde kłamstwo. Pisał, że kiedy u niego w domu jest przyjaciel i pod drzwi przyjdą mordercy, pytając, czy on jest w środku, nie wolno ratować mu życia, kłamiąc, że go nie ma. Ważniejsze od ocalenia jednostki jest chronienie reguł współżycia, bez których nie byłoby przetrwania.

Świętego Ludomira

Wice-Sakiewicz Katarzyna Gójska-Hejke żąda zagłodzenia Stuhra juniora. On i tacy jak on artyści, którzy „szydzą z ofiar smoleńskich” (czyli z ekshumacji), nie powinni być angażowani do filmów, telewizji, teatrów współfinansowanych ze środków publicznych. Czarne listy – dodaje – niech układa Gliński. Po ogłoszeniu stanu wojennego większość aktorów bojkotowała telewizję, radio, niektóre filmy. Teraz to władza ma bojkotować aktorów. Komik Macierewicz każdą rolę zagra za nich lub zaśpiewa.

Świętego Bartłomieja

Chociaż nigdy nie byłem na żadnym stadionie, nie musiałem szukać wjazdu na podziemny parking „narodowego”. Wystarczyło mój luksusowy samochód dołączyć do kolejki podobnie drogich aut. Ich cena upewniała, że zmierzamy pospołu na II Kongres Lewicy. Tam SLD jednoczył się z licznymi kanapami. Zmierzający do jedności liderzy, przemawiając, wzywali każdy wszystkich do zjednoczenia. Potem mówili, po co: żeby Polska była europejska, demokratyczna, stała się też wolna. Żeby pracownikom było lepiej, wzrosły płace i czas niepracowania. Żeby lewica weszła za 3 lata do parlamentu. Chodziło też o prawo kobiet do odmowy rozmnażania się i wiele innych rzeczy. Wszyscy wzywali do nich resztę, ale dążenia tak były podobne, że kongres wydał mi się zbędny, gdyż obecna na nim część lewicy w dążeniach już jest zjednoczona. Nikt natomiast na kongresie nie mówił, co zrobić, żeby te zamiary przemienić w fakty. Co i jak czynić w jakiejkolwiek konkretnej sprawie. Kłamię, mówiono, że trzeba się zjednoczyć. Przywódca PPS powiedział do nas „towarzyszki i towarzysze”. Jakże miło było to usłyszeć po tak wielu latach bycia panem.

Świętej Renaty

Na opisanym kongresie średnią wieku uczestników oceniam na około 60 lat, ale przecież sam nieprzyzwoicie podniosłem tę średnią. W kuluarach trzech uczestników próbowało mi wręczyć swoje książki. Wiele takich zalegających w piwnicach i garażach autorzy przysyłają mi lub przynoszą do redakcji. Proszę, żeby tego nie robili. Kultywuję przesądy, mam więc opory przed wyrzucaniem książek do śmieci. Czytam nie to, co dostaję, w szczególności od autorów-amatorów. Czytuję te książki, które sam kupuję, wybierając je dla przyjemności.

Świętego Witolda

Szef klubów „GP”Kapuściński wzywa prokuraturę, żeby zajęła się Wałęsą, który powiedział, że trzeba zrobić wszystko, żeby ludzie szkodzący Polsce odeszli. Kapuściński sugeruje, że Wałęsa zachęca tym do zabicia ekipy PiS. Na koniec życia sam sobie plunę w twarz, bo polubię Wałęsę. Kapuściński oburza się, że Wałęsa w ogóle śmie wypowiadać się „doPolaków”. Pamiętam, niegdyś mówiłem, że Wałęsa to osoba prywatna, ale prywatność to nie obelga. Nie twierdziłem też, że osobie prywatnej nie wolno się wypowiadać. Czuję się przelicytowany.

Świętego Augustyna

W „GPC”Igor Szczęsnowicz pisze, że Litwa rzekomo źle traktuje swych obywateli – Polaków. I konkluduje: „Przedwojną marszałkowie, zarówno Józef Piłsudski jak i Edward Śmigły-Rydz,umieli załatwiać takie sprawy błyskawicznie”. Przypomnijmy: Piłsudski kazał swojemu generałowi Żeligowskiemu zbrojnie Litwę najechać, poczem włączył jej kawał do Polski. Rydz zaś groził powtórnym najazdem. Spisiały autor chciałby umocnić NATO poprzez najazd jednego członka paktu na drugiego. Wewnątrznatowska wojna miałaby toczyć się o to, że Kovalskis nie może podpisywać się Kowalski. Jej skutkiem byłoby natychmiastowe wyrzucenie Polski z NATO ku radości Moskwy i zaniepokojeniu Wilna.

Świętego Stanisława

W końcowym okresie PRL Wojciech Reszczyński był moim ulubionym prezenterem TVP. Mówił bowiem to samo, co wszyscy inni, ale szybciej. Zachwyca się on teraz stworzeniem Społecznego Trybunału Narodowego, który skazywałby na infamię, czyli potępienie i wykluczenie ze wspólnoty oraz izolację towarzyską. Wśród przyszłych infamisów wymienia „sprzedajnych dziennikarzy”, którzy kłamali, słuchając zaleceń swoich komunistycznych przełożonych. Ani mu przez myśl nie przechodzi, że on sam mógłby ozdobić listę sponiewieranych, gdzie miałby zaszczyt ze mną sąsiadować. Nie myśli też o tym, że po przyszłej zmianie władzy do wszystkich jego opisów dziennikarskich sługusów i ich politycznych dysponentów pasowaliby idealnie dzisiejsi dziennikarze i redaktorzy programów dezinformacyjnych TVP.

Świętego Józefa

Azor nigdy sam nie szczeka, ale zawsze idąc śladem innych naszych psów i w chórze z nimi. Nieprowokowany przez stado śpi sobie cicho. Jakież to ludzkie.

Świętego Emila

Na kościelnej elekcji Jezusa mianowano królem, a prezydent kraju Duda był obecny i oddał hołd monarsze, któremu podlega. Widocznie rządzi teraz porządek niekonstytucyjny, ale pokerowy. W tej grze króla bije as, a ten wyobraża Kaczyńskiego. Odpowiednikiem Dudy jest blotka. ?

[email protected]

Foto popis| Rys. RYSZARD DĄBROWSKI, AVEVALUE| 26225

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.