Motto tygodnia: Z jednej strony sejmowe wojska, z drugiej – kulawa Ochojska.

Autor
Urban

BLOG wszystkich świętych

numer 44/16

Świętej Pauliny

W ciągu jednego tygodnia cenzura zdjęła mi 2 filmy w internecie. Ostatni przedstawiał dialog wydziału satyry PiS. Dwie stanowiące ten urząd pacynki mające formę wielkich chujów z plastiku wyobrażały Jana Pietrzaka i Marcina Wolskiego, członków PZPR, zanim pojawiła się „Solidarność”. Aktywiści ci prowadzili pobożny dialog na temat religijny: „Niechbędzie pochwalony, towarzyszu Pietrzak. Na wieki wieków, towarzyszu Wolski”. Wolski to Majakowski dobrej zmiany i stachanowiec wierszoklectwa. Codziennie drukuje nowy wierszyk gromiący wrogów PiS lub wielbiący jego przywódców.

Świętego Franciszka

Skończyłem czytać biografię Nicolae Ceau?escu, wodza Rumunii, którego wraz z żoną rozstrzelał generał, kilka dni wcześniej awansowany przez samego skazańca z wiceministra naministra obrony. Czyli odpowiednik dzisiejszego polskiego Macierewicza. Potem we śnie spolszczyłem sytuację, trawestując nasze realia z 1989 r. Walczyłem w polu z powstańcami jako mundurowy obrońca reżimu. Po przejęciu władzy przez rebeliantów ich politycy fotografowali się ze mną (zamiastz Wałęsą), żeby poszerzyć o czerwonych swoją bazę wyborców. Bronili mnie oni przed radykałami nowej władzy chcącymi mnie zastrzelić. Kto dziś jeszcze miewa takie sny? Uważam, że środowisko byłych funkcjonariuszy SB powinno mi nadać tytuł esbeka honoris causa. Nosiłbym z dumą to miano i wiano.

Świętego Emila

PiS demonstruje, że wszystko ma odrębne, nawet logikę. Olivier Bault, ktokolwiek to jest, ogłosił w prasie niezależnej od prawdy, że w Europie, tj. poza Polską, im więcej środków antykoncepcyjnych, tym liczniej kobiety dokonują aborcji. Wniosek: zapobieganie ciąży, będąc nieskutecznym, napędza skrobanki. Prawdziwe dane też więc służą do głoszenia kłamstw i nonsensów. A przecież łatwa dostępność środków przeciwciążowych i prawo do usunięcia wczesnych ciąż to dwie gałęzie wolności nierodzenia. Gdy istnieje swoboda wyboru środka obrony przed dzieckiem, skorzystanie z jednego lub drugiego to równolegle rosnące przejawy wolności kobiet.

Świętej Aldony

Posłanka Pawłowicz wzywa swoje władze do odebrania TVN prawa do nadawania, ponieważ wykorzystuje koncesję do kłamstw, dzielenia Polaków, godzi w państwo i bezpieczeństwo Polski oraz podjudza do buntu przeciwko konstytucyjnej władzy. (Niestanowią jej w mniemaniu posłanki – Trybunał, sądownictwo, RPO, NIK, KNF, samorządy itd.). Minister Ziobro protestuje przeciw dawaniu w TVN głosu bandytom. Ogólnopolski szef klubów skupiających janczarów PiS, kalający sobą imię i nazwisko Ryszarda Kapuścińskiego, żąda ochrony Polaków przed słuchaniem i oglądaniem wymienionych do eliminacji osobników. Na liście są ekspert lotniczy Tomasz Hypki, były „milicyjnysierżant” Jerzy Dziewulski oraz szef WSI gen. Marek Dukaczewski. Może PiS odpowie, że pojmowania wolności słowa uczył się od rzecznika rządu PRL, ale to było dawno i niezupełnie prawda.

Świętego Eustachego

Odnoszę wrażenie, że ludzie Macierewicza już przestali szukać prawdy o przyczynach wypadku pod Smoleńskiem. Szukają teraz prawdy o śledztwie „wtym temacie”.

Świętego Maksymiliana

Podległy Macierewiczowi Warszawski garnizon wojskowy przejął Teatr Żydowski, ponieważ jest on dalece niefrancuski.

Świętego Teofila

Media wojujące z PiS także manipulują odbiorcami. Informacje o protestach są tak eksponowane, że tworzą wrażenie, iż Kaczyński stoi na ostatnich nogach. Ściślejszy pomiar nastrojów niż intuicyjno-obrazkowy,mianowicie badanie opinii wykazuje, że PiS-owi wzrosło poparcie do 38 proc. To jest informacja puszczana tylko na pasku w TVN lub zawarta w notce namarginesie którejś strony „Wyborczej”. Rezultatem jest wpierw uspokajanie, a potem będzie usypianie antykaczyńskich wykształciuchów. Tymczasem prawdziwy układ nastrojów zapowiada sukces PiS nawet w wyborach samorządowych, a cóż dopiero wparlamentarnych. Wnich Kaczyński ma rezerwę w postaci Kukiz ’15. Cóż PiS-owiszkodziłby wicepremier Kukiz? Chodziłby jak Gowin. Gdy Sejm uchwali obniżenie wieku emerytalnego, to znowu im wzrośnie, a społeczeństwo zwracać będzie wydatki promujące PiS, cierpiąc wskutek wzrostu podatków pośrednich i cen dopiero po wyborach. Nie słuchajcie więc kołysanki.

Świętego Teofila

Zacząłem czytać powieść „Król”Szczepana Twardocha. Gdyby ktoś mi wcześniej powiedział, że będę na przekąskę pobierał opis bokserskiej bijatyki na ringu, pomyślałbym, że kopulował zMacierewiczem i zaraził się od niego drogą płciową. Prawdą jest, że nie doczytałem końca meczu twardzieli wymyślonych przez Twardocha. Być może wrócę do tej lektury. Na ile znam się na modzie, autor będzie kibicował bokserowi z żydowskiego klubu Makabi, nie zaś katolickiemu gojowi z Legii Warszawa. Antysemicko nastawieni polskoluby, dzisiejsi szowiniści-kibole Legii, to nie jest bowiem target pisarza Twardocha.

Świętego Bernarda

Chciałem obejrzeć film dokumentalny z dysku. Poprzedzały go ostrzeżeniaDVD Video w 50 językach, że nagrania nie wolno wykorzystywać w celach komercyjnych. A któżby potrafił na czymś takim zarobić? Znużyło mnie czytanie po węgiersku, hebrajsku, arabsku, japońsku, bułgarsku itd. ale nie umiałem pominąć wyświetlanych podstaw prawnych zakazu. Wrezultacie nie obejrzałem filmu. Uważam, że konieczność czytania zakazu także po chińsku, wietnamsku, tajsku i w urdu to znakomity sposób zniechęcania do kupowania legalnych płytek, a zachęcania do kradzieży pirackich. Najgłupszy sprzedawca wideo powinien umieć przewidzieć taki skutek.

Świętego Dominika

W walnym zebraniu redakcji „NIE”wzięła udział przyjaciółka Azora suczka Lola. Oddała siedzącym pozdrowienia od tego swojego kumpla, bo co ja o Azorze mogę jeszcze napisać? Że w stolicy gorszych Polaków, w Berlinie grał na recitalu pianistyczne utwory Schönberga? W końcu zabiję tego psa, żeby relacja z pogrzebu pozwoliła mi zakończyć Azorowy wątek mojego blogu.

Świętej Teresy

Pierdolę PiS, ciesząc się wzajemnością. Potrafi on jednak zaszokować. Fałszuje nie tylko przeszłość, ale też świat, w którym żyjemy, przemalowuje według swego gustu. Organ prasowy Kaczyńskiego, codzienne wydanie „GazetyPolskiej”, tak bardzo pragnie, żeby Trump był prezydentem, że twierdzi, iż on wygrał czwartą debatę i na 3 tygodnie przed wyborami osiągnął równe Clinton poparcie. Amerykańskie ośrodki badania opinii w tym samym czasie dawały Hillary 7 do 10 proc. przewagi i wygraną w ostatniej telewizyjnej pyskówce zDonaldem. To szczęście, że władza oszustów zamknięta jest w granicach Polski.

Świętego Gawła

Kombatant podziemnej „Solidarności”powiadał mi, że jakiś czas temu dostał od prezydenta zaproszenie na spotkanie solidaruchów-tajniaków. Zadzwonił do kilku współkombatantów. Żaden nie wybierał się do Dudy. Mój rozmówca pomyślał: Duda, nie Duda, pójdę, to spotkam kolegów. Nie spotkał. Na kilkuset zaproszonych przyszło około 30 osób związanych z PiS. Był też syn konspiratora itp. przyszyte osobistości. Salę w pałacu Dudy próbowano zapełnić, ściągając urzędników i funkcjonariuszy. Nie gwarantuję za ścisłość relacji – powtarzam, co usłyszałem.

Świętej Florentyny

Przed snem mówiłem Daniszewskiej: twoja twarz wyraża wielką mądrość. Nie istnieje jednak ludzka twarz, która by mogła w pełni odbijać wyżyny twojego intelektu. Granicę cielesnego obrazu mądrości ogranicza wizerunek byle Einsteina. Mylisz się – odparła Daniszewska. To ty przerastasz mnie umysłowo, skoro potrafiłeś dostrzec moje przewagi. I tu usnęliśmy pogodzeni, bo znudzeni. ?? [email protected]

AVEVALUE| 15734

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.