Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

Poza tym w numerze 41/2018

– Głosujcie na Agnieszkę Wołk-Łaniewską! Głosujcie na Andrzeja Rozenka! Oboje są z „NIE”, dają więc gwarancję jakości.

– „Jak wyruchać Olimpię”: Nowa stara afera gruntowa w Warszawie. Udział w niej miał Lech Kaczyński. Co teraz zrobi Patryk Jaki? Publikacja Andrzeja Sikorskiego.

– „Polska do dołu”: Dobra sytuacja gospodarcza, która sprzyja władzy PiS, właśnie się kończy. Nadchodzi dołek, do którego PiS może wpaść. Tak twierdzi Maciej Mikołajczyk.

– „Bieda papierów wartościowych”: Spada kurs akcji spółek państwowych na giełdzie. Jaką część winy ponosi za to premier Morawiecki? Tak pyta Grzegorz Mitrenga.

– „Pies psubratem”: Michał Marszał zastanawia się nad dość dziwną sytuacją: jeśli uliczny protest policjantów ochraniają policjanci, to co zrobią drudzy, jeśli pierwsi złamią prawo?

– „Tusk w roli komunistów”: Donald Tusk, który dziś biada nad podziałem Polaków, sam się do tego podziału przyczynił.

– „Naser Alma Mater”: Czy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest uniwersytetem rodzinno-kolesiowskim? – pyta Bożena Dunat, opisując układy doktorsko-profesorskie.

– „Nobel mimo seksu”: Lepiej żyć w kraju seksistowskim niż w takim, w którym  nie ma wolności aborcji.

– „Więcej twarzy od Greya”: Lokalny polityk stręczycielem? Jego ciężarna żona prostytutką? Sądowo-obyczajowo-polityczny reportaż Tadeusza Jasińskiego.

– „Kurwa to przecinek”: Co można mówić, ubiegając się o widzenie z dzieckiem, a czego nie można mówić, odmawiając takiego widzenia. Sądowo-lingwistyczny reportaż Mikołajczyka.

– „Zło dobrej zmiany”: Film i komiks o dobrej zmianie. Dialog czy ostateczne rozwiązanie? Demonstracje czy egzekucja? Recenzja Przemysława Ćwiklińskiego.

– „Przeglądać »Przegląd«”: Lewicowy głos w Twoim domu.

– „Zwłoki poczęte”: Dlaczego w państwie PiS nadal dochodzi do skrobanek. Boże, widzisz to i nie grzmisz?! Dziwi się Dunat.

– „www.walimy_wodke_w_wirtualu”: Rady Artura Kulikowskiego dla tych, którzy chcą się napić przez internet.

– „Piłka kopie oligarchów”: Wojciech Mittelstaedt o końcu ruskiej ery w futbolu i początku ery chińskiej.

– Rubryki: „Listonosz doniósł”, „Blog wszystkich świętych” i dziewiętnasty odcinek komiksu Ryszarda Dąbrowskiego z cyklu „Przygody Jarka Niezdarka”.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.