Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

Putin rozbraja Dudę

numer 48/2017

O co szef SKW podejrzewa prezydenckiego generała.

Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) podejrzewa, że prezydencki doradca generał Jarosław Kraszewski jest powiązany z rosyjskim motocyklowym gangiem „Nocne Wilki”. Przywódca gangu Aleksander „Chirurg” Załdostanow przyjaźni się z prezydentem Putinem, jego gang wspiera politykę Kremla i jest finansowanych z pieniędzy rządowych.

Związek Kraszewskiego z „Wilkami” jest taki, że generał jako motocyklista miał uczestniczyć w Międzynarodowym Rajdzie Katyńskim, którego szefem i komandorem był zmarły w styczniu 2017 r. Wiktor Węgrzyn. Gdy 1 maja 2016 r. w drodze do Berlina „Wilki” zostały zatrzymane przez Straż Graniczną na przejściu w Terespolu z powodu, jak to uzasadniono, „zagrożenia ładu i bezpieczeństwa wewnętrznego”, w ich obronie stanął Węgrzyn, określając decyzję polskich władz jako „moralnie haniebną i merytorycznie głupią”. Po śmierci Węgrzyna na profilu facebookowym gangu „Chirurg” napisał pełne serdeczności wspomnienie o komandorze Rajdu Katyńskiego, nazywając go „wielkim przyjacielem”.

Na podstawie takich powiązań podlegająca Macierewiczowi SKW, wojując z prezydentem Dudą, chce ukręcić bat na Kraszewskiego. Generał tłumaczy się, że „o »Nocnych Wilkach« słyszał tylko w TVN-ie” i „nie jest zrzeszony w żadnym klubie motocyklowym ani stowarzyszeniu”.

Idąc tym, co SKW tropem rozumowania, odkryłem ciekawsze powiązania. Na czele SKW stoi niejaki Piotr Bączek, zaufany człowiek Macierewicza, były dziennikarz m.in. „Gazety Polskiej” i szef klubu „Gazety Polskiej” w Warce. Bączek publikował też na łamach „Naszego Dziennika”, gazety należącej do oligarchy kościelnego Rydzyka. Występował jako ekspert od spraw bezpieczeństwa w kontrolowanej przez toruńskiego zakonnika Telewizji Trwam. Szef SKW musi się cieszyć wyjątkowym zaufaniem Rydzyka, gdyż ten byle kogo nie dopuszcza do głosu w swoich mediach.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.